انتخاب سردبیرآخرین عناوین

پایان مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست‌ جمهوری، اسامی نامزدها کی اعلام می شود؟

امروز شنبه 19 خرداد ماه مهلت 5 روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت 80 داوطلب انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان می‌رسد، اما نتایج کی اعلام می شود؟

هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در همین زمینه و با تأیید این خبر که فرصت شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ ها تمدید می‌شود، گفت: شورای نگهبان تلاش می‌کند مهلت تمدید‌شده حداقلی باشد.

مهلت ۵ روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ۸۰ داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری، امروز (شنبه ۱۹ خرداد ماه) به پایان می‌رسد و طبق قانون، شورای نگهبان این حق را دارد که مهلت ۵ روزه را به‌مدت ۵ روز دیگر تمدید و تا ۲۴ خرداد ماه نتیجه بررسی صلاحیت‌ها را اعلام کند.

سخنگوی شورای نگهبان با تأیید این خبر که فرصت شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ ها تمدید می‌شود، گفت: شورای نگهبان تلاش می‌کند مهلت تمدید‌شده حداقلی باشد.

پایان مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست‌ جمهوری، اسامی نامزدها کی اعلام می شود؟

با توجه به تأکید سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر استفاده حداقلی شورای نگهبان از فرصت ۵ روزه دوم، پیش‌بینی می‌شود که نتایج بررسی صلاحیت‌ ها تا دو سه روز آینده و پیش از پایان فرصت ۵ روزه دوم اعلام شود.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پی سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور که منجر به شهادت ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان شد، قرار است یک سال زودتر از موعد و در تاریخ ۸ تیر ماه سال جاری برگزار شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا