اقتصاد

واریز مبلغ خرید خدمت به حساب تمام کارمندان دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز مبالغ خرید خدمت کارکنان به حساب تمام کارمندان دولت خبر داد.
خرید خدمت یعنی به‌کارگیری افراد در دستگاه‌های دولتی جهت انجام مسئولیت‌ها و وظایف مدت معین و مشخص در شرایطی که امکان استخدام افراد از طریق ضوابط و قوانین و مقررات استخدام رسمی یا پیمانی یا ثابت و مشابه آن وجود نداشته باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به واریز خرید خدمت کارکنان به صورت مستقیم به حساب تمام کارمندان، گفت: از طرف حساب واحد خزانه و خزانه‌داری به نفع ذی‌نفع نهایی پرداخت صورت گرفته و هیچ واسطه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

داود منظور  گفت: طرح حساب واحد خزانه سبب شده است که ما به آخرین کسی که خدماتی به دولت ارائه می‌کند چه در قالب پیمانکار و یا نیروی کار باشد، از طرف حساب واحد خزانه و خزانه‌داری به نفع ذی‌نفع نهایی پرداخت کنیم و هیچ واسطه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد:‌ برای کارمندان دولت و همه حقوق‌بگیران دولت هم از حساب واحد خزانه در خزانه‌داری استفاده می‌کنیم و مبالغ خرید خدمت کارکنان را مستقیماً به حساب تمام کارمندان دولت پرداخت می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: یکی از کارکردهای حساب واحد خزانه این است که در حال حاضر به راحتی می‌توانیم رصد کنیم که میزان تخصیص اعتبار به هر دستگاه چه میزان بوده و چه میزان از تخصیص‌ها استفاده شده و چقدر باقی مانده است و متناسب با تخصیص‌ها منابع بعدی را تخصیص دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا