اقتصادآخرین عناوین

بازار سکه تهران منتظر تصمیم فدرال رزرو آمریکا

امروز بازار تهران منتظر تصمیم مهم فدرال رزرو و آمار تورم آمریکا است که می‌تواند با اثرگذاری بر قیمت اونس، قیمت طلا و سکه را دستخوش تغییر کند.

 معامله‌گران در حالی خود را برای آغاز به کار بازار طلا و سکه در روز چهارشنبه 23 خرداد آماده می‌کنند که قیمت ها در جریان مبادلات روز گذشته روند کاهشی محدودی را به ثبت رساندند و به عقیده بسیاری، بازار در رکود به سر برد.

قیمت سکه امامی که در هفته اخیر در نیمه اول کانال 40 میلیون تومان نوسان داده است، معاملات روز گذشته را با ایستادن بر پله اول از کانال 40 میلیون به پایان رساند و افت قیمت حدود 100 هزار تومانی داشت. قیمت این فلز گرانبهای داخلی در جریان معاملات پشت خطی اما خلاف روند روز سه شنبه حرکت کرد و روند افزایشی را در پیش گرفت و از مرز 40 میلیون و 200 هزار تومان را گذر کرد.

به عقیده معامله‌گران بازار، مرز مقاومتی 40 میلیون و 200 هزار تومان برای سکه بسیار مهم است و اگر در جریان معاملات امروز بازار، همچون پشت خطی قیمت بالای این مرز تثبیت دهد، احتمال صعود به 40 میلیون و 600 هزار تومان تا 40 میلیون و 800 هزار تومان وجود دارد. اما چشم فعالان بازار امروز نه به داخل بلکه به خارج از کشور دوخته شده است و معامله‌گران منتظر تصمیم مهمی هستند که قرار است توسط فدرال رزرو گرفته شود. هر چند به عقیده بسیاری از تحلیلگران فنی در جلسه آتی بانک مرکزی آمریکا، تغییری در سیاست پولی اتفاق نخواهد افتاد اما همیشه اظهارات مقامات فدرال رزرو را باید به‌دقت بررسی کرد.

بازار سکه تهران منتظر تصمیم فدرال رزرو آمریکا

بانک مرکزی آمریکا همانطور که پیش از این اعلام کرده بود، امروز داده های تورمی کلیدی ماه می را منتشر خواهد کرد و اگر این داده ها اونس طلا را در مسیر صعود قرار دهد، بازار طلا و سکه ایران هم از مرز مقاومتی عبور کرده و نوسان افزایشی را ثبت خواهد کرد. ارزش اونس امروز و در لحظه نگارش این گزارش رشد نسبی داشت و به 2316 دلار رسید. قیمت دلار دیگر مولفه مهم برای قیمت سکه هم که روز سه شنبه را با نرخ 59 هزار و 150 تومان بسته بود، در جریان معاملات پشت خطی دوباره به کانال 58 هزار تومان عقب نشینی کرد و 58 هزار و 970 تومان قیمت خورد.

پیش بینی معامله گران از روند قیمت سکه در معاملات امروز در دو محور قابل بررسی است، اول، تبعیت از قیمت طلای جهانی؛ به عقیده گروهی از تحلیلگران، اگر تصمیم فدرال رزرو و داده های تورمی به سود اونس باشد، باید انتظار افزایش قیمت سکه را داشته باشیم. دوم، عدم اثرگذاری سیاست بانک مرکزی آمریکا بر اونس؛ در این صورت چشم سکه به دلار دوخته خواهد شد و با توجه به روند کاهشی قیمت هرات در معاملات پشت خطی می توان انتظار عقب نشینی قیمت سکه را به محدوده حمایتی داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا