ورزشیآخرین عناوین

اوج حساسیت در لیگ برتر/ سرنوشت بالای جدول امروز معلوم می شود

امروز هفته بیست و پنج مسابقات لیگ برتر فوتبال با برگزاری 7 بازی آغاز می شود.

هفت مسابقه امروز برگزار می‌شود تا دیدارهای حساس هفته بیست و پنجم لیگ برتر در اوج کج‌سلیقگی دوستان برنامه‌ریز، در یک روز انجام شوند. ۴ تیم بالای جدول مستقیما رو‌به‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند تا احتمالا بخش مهمی از معادلات بالای جدول حل شود.

ساعت ۱۷ دو بازی همزمان برگزار می‌شود که مطابق برنامه هوادار میزبان صنعت نفت است و تراکتور هم به مصاف استقلال می‌رود.

درخصوص بازی صنعت و هوادار، شاید نکته همانی باشد که محمود شجاعی در کنفرانس قبل از بازی گفت و اینکه به دلیل ریشه آبادانی، دخترش از وی خواسته که برابر رقیب پیروز نشوند تا نفت یک پله دیگر به سقوط نزدیک نشود! اما درمورد دیگر بازی همزمان اتفاقات زیاد است. استقلال با یک امتیاز اختلاف، همچنان صدر جدول لیگ را حفظ کرده و برای ادامه دادن در کورس قهرمانی برایش تفاوتی ندارد که حریف چه تیمی باشد. اما برای تبریزی‌ها این مسابقه دارای انگیزه‌های شخصی فراوان است. از ارسلان مطهری که نیم فصل در لیست مازاد جواد نکونام قرار گرفت و به تراکتور رفت تا حمید مطهری که همه می‌دانند به جای یحیی گل‌محمدی فعلا هدایت مستقیم تیم را برعهده دارد و قطعا حواشی سابقی که میان او و استقلالی‌ها ایجاد شده بود در این بازی هم تاثیرگذار است. ضمن اینکه جنگ با سابقه قرمزهای تبریز با آبی‌های تهرانی را هم از یاد نبرید چون آنها هم نگاه حیثیتی به این جدال دارند و هم منتظر هستند که با پیروزی حداقل به رتبه سوم نزدیک شوند. البته اگر استقلال نکونام با آن رویکرد محافظه‌کارانه اجازه حمله را به تراکتور بدهد.

 

از ساعت 17:45 هم مس و گل‌گهر در رفسنجان دربی کرمانی‌ها را برگزار می‌کنند و یک ربع بعد از آغاز این مسابقه هم نوبت به جدال ذوب‌آهن و نساجی در اصفهان است. از ساعت 18:15 دو مسابقه به صورت همزمان شروع می‌شود که استقلال خوزستان میزبان ملوان است و آلومینیوم هم در اراک پذیرای فولاد بحران زده. تا اینکه ساعت 19:30نوبت به ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران و جنگ پرسپولیس و سپاهان خواهد رسید. روی کاغذ زردپوشان اصفهانی هنوز شانس قهرمانی دارند و با پیروزی می‌توانند خودشان را به 4 امتیازی سرخ‌پوشان در جدول برسانند، اما پرسپولیس هم تیمی نیست که به همین راحتی در خانه باج بدهد. مدافع عنوان قهرمانی بعد از کنار رفتن از جام حذفی تشنه‌تر از قبل به دنبال قهرمانی در لیگ است و این موضوع که در زمان شروع بازی آنها نتیجه دیدار استقلال هم مشخص شده، شاید یک مزیت باشد. همان‌قدر که نبرد تبریز برای آبی‌های پایتخت دشوار است، در تهران هم قرار نیست اوسمار شب راحتی داشته باشد. ژوزه مورایس پس از حواشی اخیر و گرویدن به اسلام، بیش از قبل در کانون توجه قرار گرفته و احتمالا سپاهانی‌ها دیگر تحمل این را ندارند که تیم پرستاره‌شان یک بزنگاه مهم دیگر را هم با ناکامی به پایان برساند. پس احتمالا شیشه عمر هردو سرمربی در دستان یکدیگر باشد؛ بدون اینکه تساوی به‌ درد کسی بخورد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا