اقتصادآخرین عناوین

قیمت دلار امروز 12 تیر/ ماندگاری دلار در کانال 61 هزار تومانی با تلاش سیاستگذار

امروز در معاملات بازار ارز تهران قیمت دلار به دلیل تقاضای زیاد و دست پر دولت در ارزپاشی با نوسان اندک در کانال 61 هزار تومانی ماندگار شد.

قیمت دلار روز سه‌شنبه با نوسان محدودی در منطقه معاملاتی روز دوشنبه فریز شد. معامله‌گران، ثبات فعلی قیمت دلار را متاثر از ارزپاشی سیاست‌گذار می‌دانند و معتقدند افزایش تقاضا مانع برگشت قیمت این اسکناس به کریدور پایین‌تر شده است.

قیمت دلار امروز 12 تیر 1403 / دلار در منطقه جدید درجا زد

 قیمت دلار امروز با تحرکات ناچیزی در نیمه بالایی کانال اول کریدور ششم بازگشایی شد.

Screenshot 2024-07-02 at 12.21.21 PM

فعالان بازار ارز معتقدند حرکت رنج دلار متاثر از دخالت سیاست‌گذار است. آنها می‌گویند بازارساز در تلاش است با ارزپاشی عرضه و تقاضا را در تعادل نگه دارد. برخی از فعالان بازار نیز معتقدند سیاست‌گذار با ارزپاشی قیمت دلار را در بازار آزاد مهار کرده اما رشد تقاضا متاثر از نگرانی از رشد انتظارات تورمی بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات مانع از کاهش قیمت اسکناس آمریکایی شده است.

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند اگر قیمت دلار تا کف کریدور ششم پایین بیاید احتمال شکستن خط حمایت و برگشت به کریدور پایین‌تر وجود دارد.

ارزهای مهم با فریز دلار درجا زدند

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۸۹۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز دوشنبه تغییر قیمت نداشت. قیمت تتر در روزهای اخیر با افت و خیز ۲۰۰ تومانی بین دو کانال ۶۱ و ۶۲ هزار تومانی نوسان داشت و امروز نیز با همین مقدار افزایش، به کانال ۶۲ هزار تومانی صعود کرد.

پوند انگلیس با کاهش ۱۰۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۳۹۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با کاهش ۱۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۵۹۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا