اقتصادمهمترین اخبار روز

سایه سنگین انتخابات بر سر بازار ارز / دلار کاهشی شد، تتر جا ماند

بازار ارز به دلیل کشیده شدن انتخابات به دور دوم در حالت انتظار است و قیمت دلار نوسان قابل توجه چندانی ندارد و همچنان در کانال 61 هزار تومانی قرا دارد.

قیمت دلار امروز با کاهش محدود ۲۰۰ تومانی بازگشایی شد و از کانال دوم کریدور ششم کمی فاصله گرفت. بازار ارز همچنان تحت تاثیر اخبار انتخابات است و معامله‌گران روند عرضه و تقاضا را در تعادل می‌دانند.

قیمت دلار امروز 11 تیر 1403 / تتر از دلار جا ماند

 قیمت دلار در شروع معاملات روز دوشنبه با نوسان کاهشی محدود در نیمه بالایی کانال ابتدایی کریدور ششم معامله شد.

Screenshot 2024-07-01 at 12.13.20 PM

بازار ارز در هفته جاری تحت تاثیر کشیده شدن انتخابات به دور دوم، همچنان در حالت انتظاری قرار دارد و ریتم مبادلات، فراز و فرود چندانی ندارد. برخی فعالان بازار ارز از دید تقاضا معاملات دلار را بررسی می‌کنند و معتقدند مقاومت این اسکناس برای برگشت به کریدور پنجم از نگرانی برای رشد انتظارات تورمی بعد از انتخابات و افزایش تقاضا ناشی می‌شود. با این وجود بررسی بازار ارز حکایت از تعادل در روند عرضه و تقاضا دارد و بازارساز با ارزپاشی مانع رشد بیشتر قیمت دلار می‌شود.

تتر ۶۱ هزار تومانی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۸۹۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز یکشنبه ۵۰ تومان کاهش دارد. قیمت تتر با افت ۵۰۰ تومانی به کانال ۶۱ هزار تومانی برگشت و روی رقم ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومانی ایستاده است. قیمت این رمز ارز در لحظه نگارش این گزارش کمی عقب‌تر از دلار ایستاده است.

پوند انگلیس با کاهش ۱۵۰ تومانی روی قیمت ۷۸ هزار و ۲۱۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با کاهش ۴۰۰ تومانی روی رقم ۶۶ هزار و ۷۳۰ تومانی ایستاد. گفتنی است اسکناس دلار روز دوشنبه با رقم ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا