انتخاب سردبیرآخرین عناوین

وزیر کشور پاسخگو باشد: حضور غیر قانونی یک مقام وزارت کشور در جلسه انتخاباتی یک نامزد

یک نماینده مجلس با انتقاد از حضور دستیار و رییس مرکز انتصابات وزارت کشور در جلسه انتخاباتی یک نامزد خاص خواستار بررسی این تخلف مسئول ارشد وزارت کشور در اسرع وقت شد.

غلامرضا نوری نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در اظهارات خود در ستاد یاران پزشکیان با اشاره حضور دستیار و رییس مرکز انتصابات وزارت کشور در جلسه انتخاباتی یک نامزد خاص گفت: طبق قانون وزارت کشور مجری برگزاری انتخابات است و حضور یک فرد نزدیک به وزیر کشور در نشست انتخاباتی یکی از نامزدها قطعا خلاف قانون و اصل بی طرفی است.

یک نماینده مجلس با انتقاد از حضور دستیار و رییس مرکز انتصابات وزارت کشور در جلسه انتخاباتی یک نامزد خاص گفت: فرد مذکور علاوه بر دستیار وزیر کشور بودن رییس مرکز انتصابات وزارت کشور هم هست و تمام فرآیند انتصابات از جمله فرآیند انتصاب فرمانداران که مجری برگزاری انتخابات هستند توسط ایشان انجام می شود از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهیم این تخلف مسئول ارشد وزارت کشور را در اسرع وقت بررسی و نتیجه را اعلام نمایند.

 

وی در ادامه افزود: فرد مذکور علاوه بر دستیار وزیر کشور بودن رییس مرکز انتصابات وزارت کشور هم هست و تمام فرآیند انتصابات از جمله فرآیند انتصاب فرمانداران که مجری برگزاری انتخابات هستند توسط ایشان انجام می شود بنابراین می شود نتیجه گرفت حضور ایشان در جلسه ستاد انتخاباتی این نامزد با هدف خاصی صورت پذیرفته است.

وزیر کشور پاسخگو باشد: حضور غیر قانونی یک مقام وزارت کشور در جلسه انتخاباتی یک نامزد

نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر کشور باید پاسخگوی این اقدام غیرقانونی دستیار خود باشد چراکه این اقدامات وزارت کشور شائبه جانبداری مسئولین برگزاری انتخابات را به نفع یک فرد خاص تقویت می کند.

نوری از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خواست این تخلف مسئول ارشد وزارت کشور را در اسرع وقت بررسی و نتیجه را اعلام نمایند.

وی یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری رأی مردم حق‌الناس است و باید مجریان برگزاری انتخابات بدون هیچ گرایش سیاسی فقط به تکالیف قانونی خود عمل کنند لذا حضور یک مقام ارشد وزارت کشور و نزدیک به وزیر کشور در ستاد انتخاباتی یک‌نامزد خاص قطعا شائبه طرفداری وزیر کشور از یک نامزد خاص را در جامعه مطرح می کند.

در همین راستا مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور به ایلنا اعلام کرد که فرد مذکور در مرخصی بوده و مسئولیتی در ستاد انتخابات کشور ندارد اما این سوال مجددا مطرح است که‌ آیا گرفتن مرخصی از سوی مسئولان دولتی توجیه کننده ورود این قوه به موضوع انتخابات و کار کردن برای یک نامزد خاص است؟ آن هم بخشی از قوه مجریه که برگزار کننده انتخابات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا