اقتصاد

کاهش 800 تومانی قیمت دلار/ توقف معاملات ارز با دو مرحله ای شدن انتخابات

با وجود کاهش 800 تومانی قیمت دلار در آغاز معاملات امروز بازار ارز اما با دو مرحله ای شدن انتخابات فریز شد و در کف کانال 60 هزار تومانی در حال معامله است.

 قیمت دلار در شروع دومین هفته تیر با کاهش ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومانی به کف کریدور ششم برگشت. روند معاملات و قیمت دلار در لحظه نگارش این گزارش فریز شده است.

Screenshot 2024-06-29 at 12.20.07 PM

دلار ارزان می‌شود؟

معامله‌گران با کشیده شدن انتخابات به دور دوم تمایل چندانی به معامله ندارند. آنها معتقدند با مشخص شدن نتیجه انتخابات فارغ از اینکه کدام کاندیدا پیروز شود قیمت دلار به طور مقطعی آرایش کاهشی می‌گیرد. فعالان بازار ارز از ترس نقره‌داغ شدن، فعلا دست از مبادله شسته‌اند و احتمال نوسان‌گیری بازارساز را بالا می‌دانند.

حواله دلار ۴۳ هزار تومانی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۶۴۰ تومانی ایستاده است و نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۱۱۰ تومان کاهش دارد. قیمت تتر با کاهش ۵۰۰ تومانی روی رقم ۶۱ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاده است.

پوند انگلیس با رشد ۱۰۰ تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۵۴۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز با افزایش ۲۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۷۱۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس دلار امروز در مرکز مبادله با رقم ۴۶ هزار و هفت تومان در حال عرضه است و رشد محدود ۶ تومانی داشت. حواله دلار امروز با افزایش ۶۵ تومانی به کانال بالاتر صعود کرد و با رقم ۴۳ هزار و ۱۷ تومانی عرضه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا