مهمترین اخبار روز

قیمت دلار امروز 6 تیر/ ماندگاری دلار در کانال 60 هزار تومانی با وجود ارزپاشی و خبردرمانی

امروز در معاملات بازار ارز تهران قیمت دلار با وجود کاهش اما کانال 60 هزار تومانی را حفظ کرد. معامله گران تلاش های سیاستگذار را در کاهش قیمت موثر می دانند.

قیمت دلار امروز با کاهش ۵۰۰ تومانی بازگشایی شد اما کریدور ششم را از دست نداد. روند کاهشی محدود این اسکناس در بازار کم جان دلار در حالی رخ داد که معامله‌گران، آثار خبردرمانی و ارزپاشی بازارساز در روز سه‌شنبه را موثر می‌دانند.

قیمت دلار امروز 6 تیر 1403 / قیمت دلار در کریدور ششم پایداری کرد

 روند کاهشی قیمت دلار در پنجمین روز هفته با وجود اینکه محدود بود اما توانست اسکناس دلار را در کف کریدور ششم قرار دهد.

Screenshot 2024-06-26 at 12.21.01 PM

دلار به کریدور پنجم بر می‌گردد؟

معامله‌گران به ارزپاشی بازارساز اشاره می‌کنند و معتقدند علاوه بر آن دلار به خبردرمانی روز گذشته اندکی واکنش نشان داده است. برخی کاهشی‌های بازار معتقدند تا پایان معاملات امروز روند پلکانی دلار، این اسکناس را در پله‌های پایانی کریدور پنجم قرار خواهد داد.

روز گذشته و در تعطیلی بازار داخلی اخباری مبنی بر آغاز مذاکرات برای آزادسازی منابع ارزی مسدود شده ایران در بحرین منتشر شد؛ علاوه بر آن برخی خبرگزاری‌ها اعلام کردند، بانک مرکزی قصد دارد به مدت ۱۰ روز، روزانه ۲۰۰ میلیون درهم در بازار دبی تزریق کند. با توجه به اینکه تا برگزاری انتخابات کمتر از دو روز باقی مانده سیاست‌گذار تلاش دارد به هر طریقی دلار را به کریدور پنجم برگرداند.

قیمت تتر با دلار هم‌راستا شد

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز دوشنبه ۱۰۰ تومان افت کرد. قیمت تتر با کاهش ۵۰۰  تومانی با قیمت دلار تراز شد و به کف کریدور ۶۰ هزار تومانی برگشت. در لحظه نگارش این گزارش تتر روی رقم ۶۰ هزار و ۵۰۰ تومانی ایستاده است.

پوند انگلیس با کاهش ۱۰۰ تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۷۳۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز با افت ۳۰۰ تومانی روی رقم ۶۴ هزار و ۷۹۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس دلار روز چهارشنبه با رقم ۴۶ هزار و یک تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۹۵۲ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا