ورزشیآخرین عناوین

با آمدن یحیی گل محمدی لیگ برتر جذاب تر شد

یحیی گل‌محمدی با پیشینه قهرمانی‌های متعدد در تاریخ لیگ برتر، با قراردادی دو‌ساله با اهوازی‌ها به توافق رسید و قرار است در لیگ بیست‌وچهارم، روی نیمکت فولاد بنشیند.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی سابق پرسپولیس  در فصول اخیر با کسب قهرمانی‌های متعدد به همراه باشگاه سرخ‌پوش تهرانی توانسته بود جایی برای خودش در بین بزرگان تاریخ لیگ برتر دست‌و‌پا کند.

 او شنبه‌شب با قراردادی دو‌ساله با اهوازی‌ها به توافق رسید تا برترین مربی ایرانی این روزهای فوتبال، بار دیگر به کارش در لیگ برتر برگردد. یحیی تا نیم‌فصلِ فصل گذشته هم هدایت باشگاه پرسپولیس را به دست داشت ولی پس از اختلاف نظر با مدیرعامل باشگاه و آگاهی از این موضوع که قرار نیست قراردادش در پرسپولیس تمدید شود، در نیم‌فصل استعفایش را نوشت و رفت. انتهای فصل گذشته بود که خبر رسید تراکتور قرار است گل‌محمدی را جانشین پاکو خمس کند ولی رواج شایعات مختلف، مانع از همکاری طرفین شد.

 

یحیی هم با وجود آنکه برای رفتن به تبریز چراغ سبز نشان داده بود، نهایتا فصل را در خانه سپری کرد؛ ولی این خانه‌نشینی دوام زیادی نداشت؛ چراکه پس از رخ‌دادن فعل و انفعالاتی در عرصه مدیرعاملی باشگاه فولاد، گل‌محمدی خیلی سریع با اهوازی‌ها به توافق رسید تا پس از سال‌ها که به‌عنوان بازیکن در این باشگاه توپ زده، حالا در قامت سرمربی در اهواز ایفای نقش کند. البته بازگشت یحیی به لیگ برتر، پایانی بر شایعات ممنوع‌الفعالیتی او در فوتبال ایران هم هست. پس از جدایی او از پرسپولیس شایعه شد که به دلیل فعالیت در فضای مجازی در التهابات اجتماعی، به او دیگر مجوز فعالیت در لیگ برتر ایران داده نخواهد شد. همان زمان که قرار بود یحیی روی نیمکت تراکتور بنشیند، عنوان شد که او باید مثل جواد نکونام، برای نشستن روی نیمکت تیم‌های لیگ‌برتری از نهادهای ذی‌ربط مجوز بگیرد.

با آمدن یحیی گل محمدی لیگ برتر جذاب تر شد

اگرچه این شایعه آن روزها حسابی داغ شد و حتی مسئولان وقت باشگاه تراکتور هم از این گفتند که این مربی مشکلات ریزی دارد که خودش باید آنها را حل کند ولی گل‌محمدی شایعات به‌راه‌افتاده را تکذیب کرد و نوشت که به‌زودی روی نیمکت تراکتور خواهد نشست. باوجود‌این مشکلات ریزِ عنوان‌شده، حل‌نشده باقی ماند تا ماجرای حضورش در تبریز ابتر بماند. هرچند بعدها شایعه شد یحیی مجوز حضور در تیم‌های پرطرفدار را به دست نخواهد آورد و فقط می‌تواند به نیمکت تیم‌هایی که هواداران اندکی دارد، دلخوش باشد. اما حضورش در فولاد حالا به این شایعات پایان داده؛ درواقع اگر این فرضیه که او تعهد داده، رد شده باشد، ماجرای حضورش در تیم‌های کم‌طرفدار هم باید ردشده توصیف شود چرا‌که فولاد در اهواز در زمره تیم‌های پرهوادار محسوب می‌شود و آنها بی‌صبرانه منتظر درخشش دوباره تیم‌شان در لیگ برتر هستند.

 

فولادی‌ها فصل گذشته اصلا حال و روز خوشی نداشتند و در یک فصل چندین بار سرمربی‌شان را عوض کردند تا سرانجام با عبدالله ویسی در روزهای پایانی از سقوط به دسته پایین‌تر گریختند. حالا فولاد با جذب یحیی گل‌محمدی به دنبال تکرار روزهای شیرین گذشته است. یحیی هم با سابقه و انگیزه‌ای که دارد، قطعا به زیباترشدن لیگ برتر در فصل آینده کمک خواهد کرد. او باید نشان دهد که همچنان برترین مربی ایرانی این روزهای فوتبال است و از سوی دیگر جدالی جذاب با رقبای همیشگی یعنی پرسپولیس و استقلال خواهد داشت. گل‌محمدی همان‌طورکه عنوان شد، رزومه بسیار پرباری دارد که همین رزومه می‌توانست او را سرمربی تیم ملی فوتبال ایران کند. با این حال در روزهایی که گزینه‌های متعدد ایرانی برای حضور روی نیمکت تیم ملی ایران از سوی فدراسیون فراخوانده می‌شدند، نام یحیی گل‌محمدی و علی دایی در بین آنها دیده نشد، تا اجحاف بزرگی در حق یحیی رخ دهد.

 

گل‌محمدی تجربه کسب 9 عنوان قهرمانی را در عرصه باشگاهی در کارنامه‌اش دارد. او در قامت سرمربی پرسپولیس، سه قهرمانی در لیگ برتر، یک قهرمانی در جام حذفی و دو قهرمانی در سوپرجام را به‌ دست آورده و در دوران حضورش در ذوب‌آهن هم دو قهرمانی در جام حذفی و یک قهرمانی در سوپرجام در کارنامه گل‌محمدی دیده می‌شود. همان‌طورکه عنوان شد، او حدود هفت سال تجربه بازی در فولاد خوزستان را دارد و در آن مقطع هم بعد از روزهای پرفرازونشیب در پرسپولیس بود که به فولاد رفت و در این تیم احیا شد. یحیی 53‌ساله حالا امیدوار است پس از چندین سال درخشان در پرسپولیس، بتواند روزهای خوبی را برای فولاد رقم بزند. این موضوعی است که بسیاری منتظر آن هستند. درواقع حضور یحیی نه‌تنها برای اهوازی‌ها؛ بلکه در کل برای لیگ برتر ایران حضور جذابی است. چالش‌های پیش‌رو برای او در این فوتبال هم می‌تواند جذاب باشد. هرچند دست آخر موضوعی که می‌تواند درصد موفقیت‌های گل‌محمدی در فولاد را تقویت کند، فعالیت در بازار است؛ جایی که همین حالا خبر رسیده او چندین ستاره را در فهرست گنجانده و فولادی‌ها را مأمور مذاکره با آنها کرده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا