نبض بورس

بورس در اول تابستان حرفی برای گفتن دارد

رفتار سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بورس در آخر هفته معاملاتی گذشته کارشناسان و اهالی تالار شیشه‌ای را به پایان یافتن روند نزولی فرسایشی دو ماه اخیر امیدوار ساخته است. 

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، ضمن بررسی شرایط فعلی بورس و بازار توضیح داد: «جریان معاملات در تالار شیشه‌ای، هفته‌ای عجیب را پشت سر گذاشت. هفته یک تعطیلی در روز بیست و هشتم خردادماه داشت و همین موضوع باعث شده بود تا در اصطلاح، هفته زخمی شده باشد.»

پیش بینی بورس در هفته پیش رو/ خوش‌بینی به بورس بازمی‌گردد؟

خبر بازگشت دامنه 6 درصدی بورس را به گشایش دلخوش کرد

 

وی افزود: «غیر از این تعطیلی، خبر خوبی برای آن دسته از اهالی بازار سرمایه که طرفدار باز شدن دامنه نوسان دو درصدی بودند، منتشر شد. بر این اساس، از نهم تیرماه، دامنه نوسان از دو درصد به 6 درصد باز می‌گردد.»

پیام الیاس کردی معتقد است که بازگشت دامنه نوسان به بازه 6 درصدی، تصمیم مثبتی از سوی سازمان بورس است. او در این باره افزود: «همین خبر باعث شد تا بازار سرمایه در دو روز پایانی هفته معاملاتی، شرایط بهتری را تجربه کند. ارزش معاملات افزایش پیدا کند و حتی صف‌های خرید در صندوق‌های اهرمی و خیلی از سهام بزرگ، مشاهده شود.»

پیش بینی بورس در هفته پیش رو

الیاس کردی در مورد پیش بینی بورس در هفته پیش رو گفت: «برخلاف هفته‌های گذشته که انتظارات منفی و کم‌رمقی از بازار وجود داشت، به نظر می‌رسد در هفته ابتدایی تیرماه، بازار با یک هفته معاملاتی خوب و مثبت مواجه باشد. افزایش هزار میلیارد تومانی ارزش معاملات، این سیگنال را به بورسی‌ها مخابره کرده که بازار سرمایه می‌تواند در اولین هفته تابستان، حرف‌هایی را برای گفتن داشته باشد.»

الیاس کردی افزود: «شرایط بازار به طور کلی بسیار بهتر شده است. حجم مثبت‌های بازار بسیار بیشتر است و در حالی که حمایتی از بازار صورت نمی‌گیرد، حجم و روند طبیعی معاملات، باعث رشد نمادها و نماگرها شده است.»

حجم پول در گردش پایین است

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: «امیدواریم سازمان هیچ وقت سراغ دامنه نوسان دو درصدی و دستکاری دامنه نوسان نرود و بازار سهام همین‌گونه خوب و عالی باقی بماند. همچنین امیدواریم دیگر با تصمیمات شبانه و خلق‌الساعه مواجه نباشیم. در نهایت، همان‌گونه که بیان شد، به نظر می‌رسد با هفته مثبتی روبه‌رو باشیم اما حجم پول در حدی نیست که به گروه خاصی اختصاص یابد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا