اقتصادآخرین عناوین

خبری از همسان سازی حقوق بازنشستگان در خرداد نیست

اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان مدتی نقل محافل است. قرار بود که این طرح از ابتدای سال ۱۴۰۳ اجرایی شود، اما به نظر می رسد که خرداد نیز خبری از اجرای آن نباشد.

به گفته حمیدرضا حاجی‌بابایی، در بودجه ۱۴۰۳ مبلغ 50 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده و این برنامه طی سه سال اجرا می‌شود.

آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان/نایب رئیس مجلس شورای اسلامی: بازنشستگان دغدغه‌ای نداشته باشند

طبق قانون، حقوق بازنشستگان باید به اندازه ۹۰ درصد حقوق دریافتی افرادی شاغل هم‌تراز آنها باشد. با این حال، بسیاری از بازنشستگان از حقوق دریافتی خود ناراضی هستند و تاکید می‌کنند که حقوق آنها برای گذران زندگی کافی نیست.

در روز ۲۲ خردادماه ۱۴۰۳ نیز، در پی نارضایتی بازنشستگان از سطح حقوق خود، رحمت الله نوروزی، نماینده مردم عل آباد کتول، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات معیشتی بازنشستگان، در صحن علنی مجلس نسبت به اجرایی نشدن همسان سازی حقوق بازنشستگان اعتراض کرد و پیگیر اجرای آن شد.

خبری از همسان سازی حقوق بازنشستگان در خرداد نیست

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اعتراض این نماینده خاطرنشان کرد که بازنشستگان کشوری در مورد همسان سازی حقوق خود دغدغه‌ای نداشته باشند و همسان سازی حقوق آنها اجرایی خواهد شد.

حاجی‌بابایی افزود: «در بودجه ۱۴۰۳ مبلغ 50 هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است. همچنین در برنامه هفتم آمده است که همسان سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال عملی شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا