اقتصادمهمترین اخبار روز

تائید صلاحیت پزشکیان جناح کاهشی سکه را تقویت می‌کند

روز گذشته، اسامی نامزدهای تائید صلاحیت‌شده برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد. خبری که گفته می‌شود بازار سکه، طلا و دلار را در حالت انتظار قرار داده است.

 در همین حال، بازار طلا و سکه روز گذشته را با ریزش قیمت‌ به پایان رساند. اما آیا کاهش قیمت بعد از اعلام اسامی نامزدها ادامه دارد؟
کفه کاهشی در بازار طلا و سکه سنگین شد

 روز گذشته بازار طلا و سکه شاهد ریزش قیمت‌ها بود. شکاف سکه بازار و سکه رفاه، نیم میلیونی و حباب سکه گرمی نیز به 73 درصد رسید.

مهم‌ترین خبر روز گذشته، اعلام اسامی نامزدهای تائید صلاحیت‌شده برای انتخابات چهاردهمین دور ریاست جمهوری بود. خبری که معامله‌گران بازارها با تحلیل آن، کفه افزایشی یا کاهشی را برای معاملات خود انتخاب می‌کنند.

در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟

هر گرم طلای 18 عیار، روز گذشته، سه میلیون و 316 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز شنبه کاهش ۰.۶۷ درصدی داشت. اونس طلا نیز در روز یکشنبه، 2 هزار و 293 دلار ثبت شد.

همچنین سکه امامی هم 40 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد که نسبت به روز شنبه 200 هزار تومان ریزش داشت؛ یعنی کاهش  ۰.۲۵ درصدی. نیم سکه همان 23 میلیون تومان بود و تغییر قیمت نداشت. ربع سکه اما 14 میلیون و 900 هزار تومان قیمت خورد که کاهش یک درصدی نسبت به روز شنبه داشت.

طلای آبشده هم روز گذشته را مانند سکه با شیب نزولی طی کرد. از سوی دیگر سکه رفاه نیز کاهشی بود. سکه رفاه از کانال 40 میلیون تومانی خارج شد و عقب‌نشینی کرد. روز گذشته شکاف سکه بازار و سکه رفاه 550 هزار تومان شد که برای معامله‌گران بازار طلا و سکه خبر مهمی بود. وضعیتی که نشان از تقویت جناح کاهشی بازار طلا و سکه می‌دهد.

قیمت طلا و سکه امروز 21 خرداد

بنا بر اعلام اتحادیه طلا و جواهر، امروز و تا این لحظه قیمت هر گرم طلای 18 عیار، سه میلیون و 313 هزار تومان ثبت شده است.

قیمت سکه امامی نیز تا این لحظه، 40 میلیون و 405 هزار تومان و هر سکه بهار آزادی، 37 میلیون و 280 هزار ثبت شده است. نیم سکه، 23 میلیون و 60 هزار تومان و ربع سکه هم 14 میلیون و 940 هزار تومان قیمت خورده است. قیمت سکه گرمی هم 6 میلیون 920 هزار تومان ثبت شده است.

اونس طلا هم در حال حاضر و تا این لحظه 2 هزار و 293 دلار قیمت خورده است.

پیش‌بینی قیمت سکه امروز 21 خرداد

گفته می‌شود تائید صلاحیت مسعود پزشکیان مورد توجه بازارها قرار گرفته است. روز گذشته مصاحبه‌ای از پزشکیان در رسانه‌ها دست به دست می‌شد که در آن گفته از افرادی مانند محمدجواد ظریف در کابینه دولت احتمالی خود استفاده می‌کند.

برخی می‌گویند که بازار فعلا در حالت انتظار قرار دارد. گروهی دیگر اما می‌گویند که تائید صلاحیت پزشکیان جناح کاهشی بازار ارز را تقویت می‌کند. بر همین اساس احتمالا طلا و سکه نیز روند نزولی را ادامه خواهند داد.

البته برخی از معامله‌گران هم بر این باورند که فعلا بازارساز اجازه افزایش قیمت دلار را نمی‌دهد. به عقیده این گروه بازار ارز در روزهای آینده باز هم ساز افزایشی کوک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا