اقتصادآخرین عناوین

نوسان کاهشی قیمت سکه بعد از سانحه سقوط بالگرد رئیس جمهور

طبق اظهارات فعالان بازار، شهادت ریاست جمهوری و خوش بینی سرمایه گذاران به افزایش انس طلای جهانی تاثیر زیادی بر روند قیمت سکه دارد.

 اونس طلا  که به عنوان پناهگاه سرمایه‌گذاران در شرایط تورمی، رکود و جنگ شناخته می‌شود، روز گذشته رکورد دیگری در بازارها به ثبت رساند. بر این اساس طلا که در ساعات پایانی بازارها در روز جمعه با نرخ 2414 دلار بسته شده بود، در نخستین ساعات اولیه بازارها به یکه‌تازی در بازارها پرداخت وبه 2450 دلار رسید. البته ساعت 19دیروز به وقت تهران بر روی 2426 دلار قرار گرفت.

تحلیلگران اقتصادی درباره این افزایش قیمت بر چند دلیلی مهم تاکید داشتند. از منظر این فعالان بازار هجوم سرمایه‌گذاران چینی، خوش‌بینی سیاستگذاران به تغییر سیاست‌های کلان، شهادت ریاست‌جمهوری و تنش‌های احتمالی از محرک‌های اصلی صعود طلا  است.

با این حال نگاهی به روند قیمت سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر حکایت از کاهش ارزش این فلز گران‌بها دارد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله مساوی تقسیم کنیم عصر دیروز قیمت سکه تا پله دوم کانال ۴۰ میلیون تومان پایین‌ آمده بود. همچنین در معاملات پشت خطی سکه نوسان محدودی را ثبت کرد و در نهایت رنج شد.

پیش بینی قیمت سکه امروز 1 خرداد

برخی از سکه‌بازان در معاملات پشت خطی دوشنبه شب می‌گفتند در حال حاضر در صورتی که نرخ دلار کاهشی شود و طلای جهانی از قله تاریخی خود سقوط کند، تداوم  نوسان کاهشی سکه هم محتمل است. گفتنی است اونس طلا در حال حاضر در حدود 2414 دلار معامله می‌شود.

در مجموع فنی‌های بازار معتقدند که ماندگاری سکه بالای مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مهم است و در صورتی که این محدوده حفظ شود، احتمال اینکه به ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد وجود دارد. در غیر این صورت، اگر سکه مرز ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است تا کانال ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا