اقتصاد

ریزش قیمت دلار تمامی ندارد

امروز در معاملات بازار ارز تهران قیمت دلار با کاهش 300 تومانی کانال 57 هزار تومانی را هم از دست داد.

قیمت دلار امروز با کاهش ۳۰۰ تومانی همانند روزهای گذشته ارزان شد و در کریدور پنجم عقب‌نشینی کرد. تحلیلگران اقتصادی کف فعلی قیمت دلار را پله‌ هفتم کریدور پنجم می‌دانند که امروز یکشنبه از دست رفت.

 قیمت دلار امروز کاهش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی داشته است. در لحظه نگارش این گزارش، اسکناس آمریکایی در کانال ششم کریدور پنجم در حال معامله است. معامله‌گران، روند نزولی قیمت در تمام بازارها به‌ویژه خودرو و بورس را یکی از عوامل کاهش قیمت دلار در بازار آزاد می‌دانند.

Screenshot 2024-05-19 at 12.26.15 PM

فشار تقاضا مانع کاهش قیمت دلار می‌شود

فعالان بازار ارز، روند قیمت دلار را با نوسان کاهشی برای روزهای آینده پیش‌بینی می‌کنند و کف حمایت بعدی این اسکناس را نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی می‌دانند.

گفتنی است کارشناسان اقتصادی کاهش کمتر از نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی را برای دلار متصور نیستند و معتقدند فشار تقاضا مانع افت بیشتر قیمت دلار خواهد شد.

قیمت ارزهای مهم با دلار تهران همراه شد

گفتنی است امروز قیمت درهم با کاهش ۱۰۰ تومانی در کانال ۱۵ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد و با رقم ۱۵ هزار و ۷۸۰  تومانی در حال معامله است. تتر با افت ۶۰۰ تومانی با رقم ۵۷ هزار و ۱۰۰ تومانی در حال معامله است.

قیمت پوند انگلیس  با کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی در کانال ۷۲ هزار و ۷۶۰ تومانی معامله شد و یورو نیز با افت هزار تومانی  روی رقم ۶۲ هزار و ۶۰۰ تومانی ایستاد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز یکشنبه بدون تغییر قیمت معامله شدند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۶۸ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۹۴ تومان عرضه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا