اقتصادآخرین عناوین

تلاش جناح افزایشی برای ثبات سکه در مرز 42 میلیون تومان

دیروز در بازار تهران قیمت سکه به دلیل نوسان طلای جهانی و قییمت دلار در مسیر افزایشی قرار گرفت.

حباب سکه در روز دوشنبه به ۲۰ درصد رسید که از ۲۵ فروردین این میزان حباب بی‌سابقه بود. عده‌ای از معامله‌گران با توجه به این حباب می‌گفتند که سکه لیدر بازار شد.

 روز گذشته به دنبال نوسانات بازار ارز و طلای جهانی قیمت سکه بالا رفت. در همین راستا بنا بر اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر هر قطعه سکه امامی در معاملات نقدی دیروز به مرز ۴۲ میلیون تومان رسید که در مقایسه با روز یکشنبه تقریبا یک میلیون تومان گران شد. البته در واپسین ساعات معاملات نقدی  سکه امامی با کاهش 200 هزار تومانی در حوالی 41 میلیون و 800 هزار تومان بسته شد.

نکته قالب توجه این بود که حباب سکه در روز دوشنبه به ۲۰ درصد رسید که از ۲۵ فروردین این میزان حباب بی‌سابقه بود. عده‌ای از معامله‌گران با توجه به این حباب می‌گفتند که سکه لیدر بازار شده است.

پیش بینی قیمت سکه امروز 18 اردیبهشت

به عقیده تحلیل‌گران فنی بازار ارز و سکه به سقف مقاومتی رسیده که اگر بالای آن یک روز تثبیت بدهد، می‌تواند به معنای خروج از روند نزولی بازار باشد. مقاومت آبشده در حوالی 15 میلیون و 200 هزار تومان است.

در مجموع در بازار امروز جناح افزایشی بازار برای تثبیت سکه در مرز ۴۲ میلیون تومان تلاش خواهد کرد و اگر بالای آن ماندگار شود احتمال صعود سکه تا پله دوم کانال یاد شده وجود دارد. از سوی دیگر اگر پایین این مرز نوسان دهد ممکن است به سمت نیمه کانال ۴۱ میلیون تومان عقب‌نشینی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا