خودروآخرین عناوین

گران شدن رسمی قیمت یک خودروی دیگر و روزه سکوت وزارت صمت

قیمت یک محصول دیگر ایران خودرو در سکوت مسئولین افزایش یافت.

ایران خودرو قیمت جدید برای هایما X7 منتشر کرد تا شاهد افزایش قیمت کارخانه ای یک خودروی دیگر باشیم.

براساس اعلام آبی های جاده مخصوص، این خودروساز هایما X7 را با قیمتی حدود یک میلیارد و ۵۴۸ میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور می کند. این قیمت در حالی اعلام شده که پیش از این ایران خودرویی ها این محصول مونتاژی چینی را با قیمت حول و حوش یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور کردند. بنابراین شاهد رشد حدود ۷۰ میلیون تومانی این خودرو در کارخانه هستیم.

مدیران ایران خودرو از قیمت جدید این محصول مونتاژی خود در اطلاعیه فروشی که برای متقاضیان هایما X7 که سال گذشته برای این خودروی چینی در سامانه یکپارچه نام نویسی کرده بودند، رونمایی کردند.

متقاضیانی که پیامک دریافت کردند می توانند این خودرو را بعد از تکمیل وجه در بازه ۹۰ روزه (فروش فوق العاده) تحویل بگیرند.

هایما

این طرح فروش از ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ آغاز شده و تا ۲۷ اردیبهشت در دسترس ثبت نام کنندگانی که پیامک ایران خودرو را دریافت کردند قرار دارد. هایما X7 با سه رنگ مشکی آبنوس، زغالی متالیک و خاکستری متالیک در این طرح فروش فوق العاده عرضه می شود.

به نظر می رسد افزایش قیمت کارخانه این محصول ایران خودرو در راستای افزایش هزینه خرید گواهی اسقاط اتفاق افتاده باشد. پیش از این ایران خودرو در اطلاعیه در افزایش هزینه گواهی اسقاط برای شماره گذاری محصولات مونتاژی خود خبر داده بود.

ایران خودرو در حالی برای این منظور اطلاعیه منتشر کرد که شاهد هستیم مدیران وزارت صمت روزه سکوت گرفته و در مورد افزایش قیمت های اتفاق افتاده در مبدا هیچ توضیحی نمی دهند.

تدوام سکوت سیاست گذار خودرویی در مقابل افزایش قیمت کارخانه ای خودرو منجر به بی ثبات بازارا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا