اقتصادآخرین عناوین

بازار طلا رنگ عوض کرد/ عقب نشینی سکه به کانال 41 میلیون تومانی

امروز در آغاز معاملات بازار تهران قیمت طلا و سکه در مسیر کاهشی قرار گرفت.

قیمت طلا و سکه در شروع معاملات امروز با کاهش ارزش بازگشایی شد. این روند کاهشی، سکه امامی را در کانال ۴۱ میلیونی قرار داد. روز چهارشنبه افت قیمت اونس جهانی طلا و دلار روند نزولی بازار طلا را در پی داشت.

 قیمت طلا و سکه در شروع معاملات روز چهارشنبه با روند کاهشی بازگشایی شد. افت قیمت در بازار طلا متاثر از ریزش قابل توجه قیمت اونس جهانی طلا و کاهش قیمت دلار رخ داد.

 

معاملات طلا به حداقل رسید

نوسانات بالای بازار ارز در کنار اعتراض طلافروشان به اجرای سامانه جامع تجارت، معامله‌گران بازار طلا را در لاک احتیاطی فرو برده و معاملات این بازار را به حداقل رسانده است.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۲۸۶ دلاری در حال معامله است. طلای جهانی نسبت به مدت مشابه روز گذشته کاهش ۲۳ دلار کاهش دارد.

قیمت نقره در مسیر نزولی حرکت کرد

اونس جهانی نقره نیز روی قیمت ۲۶ دلار و ۳۹ سنت ایستاده است و نسبت به روز گذشته کمتر از یک دلار کاهش دارد. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با قیمت ۵۲ هزار و ۶۸۰ تومان در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۹۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.

قیمت سکه‌‌های سنگین نیم میلیون تومان کاهش یافت

قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت با روند کاهشی بازگشایی شد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش با کاهش ۵۸۰ هزار تومانی، روی رقم ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار کاهش ۵۰۰ هزار تومانی دارد و در کف کانال ۳۸ میلیونی معامله می‌شود.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی در کف کانال ۲۴ میلیونی ایستاده است و ربع سکه نیز ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داده و با رقم ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در حال معامله است. قیمت سکه گرمی کمترین مقدار کاهش ارزش در خانواده سکه‌ها دارد و با ۱۰۰ هزار تومان افت روی رقم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ایستاده است.

حباب سکه از کاهش قیمت عقب ماند

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش کاهشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۲۰۰ هزار تومان کاهش دارد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۱۲ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۶۶ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز در تمام قطعات نزولی است اما این کاهش حباب فاصله زیادی با مقدار کاهش قیمت قطعات سکه دارد. حباب سکه امامی ۱۰۰ هزارتومان، سکه بهار ۶ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۷۶ هزار تومان و سکه گرمی ۴۰ هزار تومان کاهش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا