ورزشیآخرین عناوین

اولین اقدام مالک جدید آبی ها: استقلال خلیج فارس!

طبق اخبار منتشر شده خریدار استقلال قصد دارد نام باشگاه استقلال را عوض کند

 مدیران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، در نخستین اقدام خود پس از خرید سهام باشگاه استقلال، درصدد تغییر نام این باشگاه برآمده‌اند.

۸۵ درصد از سهام سرخابی‌ها در حالی هفته گذشته به قیمت هر سهم استقلال ۳ هزار و ۴۶ ریال و ارزش کل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و نیز به قیمت هر سهم باشگاه پرسپولیس ۳ هزار و ۵۸۰ ریال و ارزش کل ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان معامله شد که ۶ بانک «شهر، ملت، تجارت، صادرات، رفاه و اقتصاد نوین» جزو متقاضیان خرید سهام باشگاه پرسپولیس و چهار شرکت از هلدینگ خلیج فارس، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی پارس و پتروشیمی بندر امام از جمله خریداران باشگاه استقلال بودند.

بر اساس شنیده‌ها، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس پس خرید سهام باشگاه استقلال درصدد تغییر نام این باشگاه برآمده است، و در این زمینه عصر دیروز جلسه‌ای توسط مدیران این هلدینگ با اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال برگزار و مقرر شده پسوند خلیج فارس به پسوند باشگاه استقلال اضافه شود تا این باشگاه پرطرفدار از فصل آینده با نام «استقلال خلیج فارس» در مسابقات فوتبال داخلی و بین‌المللی حضور یابد.

شایان ذکر است مطابق بند «۱۶» ماده «ب» آگهی واگذاری باشگاه استقلال، آزادسازی سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی علاوه بر تسویه حساب کامل مطالبات (مندرج در صورت‌های مالی مبنای ارزش‌گذاری سهام) با دستگاه‌های یاد شده، منوط به جایگزینی کامل تضامین و تعهدات صادره از سوی شرکت مادرتخصصی ذیربط نزد اشخاص ثالث توسط خریدار (به نسبت سهام خریداری شده) است.

همچنین در بنده ۱۷ این ماده آمده است: «آزادسازی سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران توسط سازمان خصوصی‌سازی علاوه بر رعایت شرایط مقرر در بند ۱۶، منوط به حذف پسوند «ایران» (حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ انعقاد قرارداد واگذاری) از نام این شرکت و تغییر اساسنامه در این رابطه است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا