ورزشیآخرین عناوین

تیم ملی والیبال با مربی گمنام و در غیاب ستاره ها به دنبال سهمیه المپیک

تیم ملی والیبال در حالی مسابقات لیگ ملت ها را آغاز می کند که نبود ستاره ها چالش اصلی این تیم است.

 ششمین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از اول خرداد با حضور ۱۶ تیم ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی در گروه مردان آغاز می‌شود و سوم تیرماه به پایان می‌رسد تا در نهایت هفت تیم برتر و میزبان به مرحله نهایی صعود کنند و دیدارهای مرحله نهایی از هفتم تا دهم تیرماه در شهر لودژ لهستان برگزار خواهد شد.

تیم والیبال ایران برای رسیدن به سومین سهمیه حضور در المپیک راه سختی پیش رو دارد. ملی‌پوشان والیبال ایران سال گذشته در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌ها نتیجه بسیار ضعیفی کسب کردند؛ بلندقامتان ایران در این مسابقات نمایش بسیار ضعیفی کسب کردند و به رده چهاردهم جدول سقوط کردند. تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا هم در خاک ایران نتوانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد و برابر سامورایی‌ها در فینال شکست خورد و به مدال نقره رسید. بلندقامتان ایران در انتخابی المپیک هم ضعیف‌تر از قبل ظاهر شدند و حتی مقابل جمهوری چک هم شکست خوردند.

 

حالا همه چیز به لیگ ملت‌های والیبال در خردادماه امسال گره خورده، این مسابقات آخرین شانس بلندقامتان ایران برای کسب سهمیه المپیک است، تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر رتبه ۱۵ رنکینگ فدراسیون جهانی را در اختیار دارد و ۷ تیم بالاتر از این تیم قرار دارند. به همین خاطر ایران نیازمند کسب نتیجه خوب در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ است تا حداقل با پشت سر گذاشتن ۴ تیم جواز حضور در المپیک را کسب کند، چرا که یکی از ۵ سهمیه باقی مانده برای برترین تیم قاره آفریقاست که تا کنون هیچ نماینده‌ای در المپیک ۲۰۲۴ ندارد.

جدال سخت بلندقامتان در گام نخست

مردان ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ در ریودوژانیرو برزیل حضور پیدا می‌کنند تا مقابل تیم‌های صربستان، ایتالیا، کوبا و آرژانتین که چهار حریف مستقیم این تیم هستند، صف آرایی کنند و نتیجه این مسابقات برای تیم ایران بسیار حساس است. ۱۱ تیم دیگر در هر بخش مردان و زنان در دو مرحله‌ای مشخص خواهند شد که شش تیم در هر بخش سهمیه المپیک ۲۰۲۴ را در مسابقات انتخابی المپیک کسب خواهند کرد و مابقی تیم‌ها پس از تعیین جدول مقدماتی لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ مشخص خواهند شد.

تیم ملی در غیاب ستاره‌ها شگفتی‌ساز می‌شود؟

بدون شک مهم‌ترین موضوعی که بعد از حضور سرمربی جدید تیم ملی به ایران و اعلام لیست اولیه تیم ملی برای حضور در لیگ ملت‌ها مطرح شده نبود ستاره‌ها در ترکیب تیم ملی است. محمد موسوی و امیر غفور دو بازیکن شاخص و مطرح والیبال ایران هستند که دست رد به سینه پائز زدند و تمایلی برای حضور در تیم ملی نداشتند.

با عدم همراهی این دو بازیکن، تقریباً نسل طلایی والیبال ایران از تیم ملی کنار رفتند و حالا باید منتظر باشیم تا نسل جوان والیبال ایران شگفتی ساز شوند؛ هر چند که کار برای کسب سهمیه المپیک بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

نسل جدید با مربی گمنام به دنبال شگفتی/ والیبال به المپیک می‌رسد؟

البته به غیر از این دو بازیکن، ۷ بازیکن دیگر از جمله ایلشن داوودی‌پور، رضا رضایی، محمد فلاح، امیرحسین توخته، یوسف کاظمی، آرمین افشین‌فر و مهدی مرندی در ترکیب تیم قرار ندارند. در حالی که در لیست اولیه دعوت شده بودند.

از بین این نفرات مهدی مرندی و محمد فلاح به دلیل مصدومیت از حضور در تیم ملی انصراف دادند. دیگر لژیونرهای تیم ملی هم قرار است روزهای ۱۲ یا ۱۳ اردیبهشت به ترکیب تیم ملی اضافه شوند و کار را با این مربی گمنام آغاز کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا