اقتصادآخرین عناوین

آخرین جزئیات پرداخت حقوق بازنشستگان در اردیبهشت/ زمان واریز افزایش حقوق

سازمان تامین اجتماعی جزئیات همسان سازی و افزایش حقوق ها در اردیبهشت ماه را اعلام کرد.

حقوق اردیبهشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی با اعمال افزایش حقوق پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بحث افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به بودجه سنواتی است که این ماه اعمال خواهد شد و معوقه فروردین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را هم در خرداد پرداخت می‌کنیم.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در حاشیه نشست با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس درباره زمان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان که طبق قانوُن از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم‌الاجرا است، عنوان کرد: بحث افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به بودجه سنواتی است که بنابر برنامه‌ریزی‌ای که انجام دادیم، این ماه اعمال خواهد شدِ حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان تامین اجتماعی را با احتساب افزایش حقوق پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: معوقه فروردین‌ماه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را نیز سعی می‌کنیم در خردادماه پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: در مجموع در تکالیف برنامه هفتم، هرآنچه که نظام بیمه‌ای باید در قالب تعهداتی برای بازنشستگان و اقشار مختلف انجام دهد و به ما ابلاغ شود، به موجب قانون پیش خواهیم برد.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از چه زمانی اجرا می‌شود؟

رپیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داد.

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست این کمیسیون عنوان کرد: نشست کمیسیون اجتماعی با محوریت و موضوع بحث متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور، معاونان این سازمان و رئیس کانون بازنشستگان کارگران برگزار شد.

او ادامه داد: در جریان این نشست، بحث مختلفی درباره وضعیت و شرایط اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در اجرای قانون برنامه هفتم توسعه انجام شد؛ با توجه به اینکه هنوز برنامه هفتم توسعه ابلاغ نشده است، مسئولان سازمان تامین اجتماعی منتظر ابلاغ رسمی این قانون هستند تا بر اساس آن بتوانند حکم‌ها را اجرا کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: البته بر اساس قانون، احکام برنامه هفتم توسعه از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم‌الاجرا است، بنابراین هر زمان که قانون ابلاغ شد، معوقات ماه‌های گذشته بازنشستگان هم پرداخت خواهد شد؛ اما از آنجا که تا به الان حکمی ابلاغ نشده، هنوز مشخص نیست که این مناسبات و تنظیمات و متناسب‌سازی حقوق بر چه اساسی خواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  در پایان گفت: در جریان این نشست بحث مفصلی پیرامون این موضوع صورت گرفت که کمک حال بازنشستگان تامین اجتماعی باشیم. قرار بر این شد که اگر در این یک ماه زمان باقی‌مانده مجلس یازدهم، احکام ابلاغ و متناسب‌سازی اعمال شود، مجدداً جلسه‌ای برگزار کنیم و وضعیت و شرایط احکام را بررسی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا