نبض بورسمهمترین اخبار روز

غافلگیری سهامداران/ جهش بیش از 77 هزار واحدی شاخص بورس

در معاملات امروز بورس تهران همزمان با جهش بیش از 77 هزار واحدی شاخص کل 769 میلیارد تومان پول وارد بازار سهام شد.

بررسی وضعیت فعلی بازار سهام حکایت از کاهش ریسک سیستماتیک سرمایه‌گذاری در بورس دارد و همین موضوع نیز سبب شد دامنه نوسان به حالت اولیه بازگردد. بدین ترتیب در بورس امروز به تعداد صفوف خرید افزوده شد و 288 نماد بیشتر از پنج درصد رشد کردند تا یک جامپ تاریخی برای بازار سهام ثبت شود.

 معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش 77 هزار و 642 واحدی که معادل 3.52 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 285 هزار واحدی ایستاد.

 

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز صعودی بود؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 21 هزار و 455 واحد که معادل 2.97 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 745 هزار و 21 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 11 میلیارد و 600 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 765 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 769 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شده است. موضوع دیگری که باید عنوان کرد این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود هزار و 229 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم فزر، فولاد و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و وبملت به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خودرو با افزایش 7.22 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، فزر نیز با افت 6.97 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فولاد، فملی و شپنا تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های فولاد، شپنا و فملی ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای فزر، ثفارس و حپترو خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های گنگین، ثتوسا و ثباغ رقم خورد. همچنین قپیرا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد بپاس بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا