اقتصادمهمترین اخبار روز

حرکت سینوسی طلا و سکه/ بازگشت قیمت سکه به کانال 43 میلیون تومان

با وجود روند افزایشی قیمت طلای جهانی اما بازار طلا و سکه تحت تاثیر کاهش اندک دلار در مسیر نزولی قرار گرفت.

قیمت طلا و سکه امروز بر مدار کاهش محدود قیمت دلار چرخید. اونس جهانی طلا افزایشی است و به منطقه ۲۴۰۰ دلاری بسیار نزدیک شده، اما این موضوع بر روند قیمت بازار طلای داخلی اثر صعودی نگذاشته است.

 قیمت طلا و سکه امروز با کاهش ۱۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد و در روند کاهشی قرار گرفت. در پنجمین روز هفته بازار طلا در تمام قطعات و وزن‌ها با روند کاهشی همراه شد و افزایش قیمت طلای جهانی و خیز به محدوده ۲۴۰۰ دلاری در روند قیمت بازار طلای داخلی اثری نگذاشت.

 

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۳۹۳ دلاری در حال معامله است و نسبت به روز گذشته رشد نزدیک به ۶ دلاری دارد.

قیمت سکه امامی امروز چهار‌‌شنبه ۲۹ فروردین با کاهش ۳۸۷ هزار تومانی به کانال ۴۳ میلیونی برگشت و در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۴۳ میلیون و ۸۹۳ هزار تومان در حال معامله است. سکه‌ بهار نیز با کاهش ۲۲۵ هزار تومانی روی قیمت ۴۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومانی ایستاده است. گفتنی است کاهش امروز قطعات سکه به تناسب افزایش روز گذشته است.

از سویی امروز قیمت نیم‌‌سکه و ربع‌سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی همراه شد. این قطعات به‌ترتیب با رقم‌های ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شوند.

قیمت سکه گرمی امروز با افت ۱۰ هزار تومانی کمترین مقدار کاهش قیمت را در قطعات سکه داشت و روی رقم هفت میلیون و ۹۰ هزار تومانی ایستاده است.

افت حباب از کاهش قیمت جلو زد

 

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش کاهشی است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۱۳۳ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۶ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۳۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۷۵۹ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۷۰۹ هزار تومان در حال معامله است.

کاهش حباب سکه امروز چهار‌شنبه بیش از کاهش قیمت قطعات سکه است. حباب سکه امامی ۵۹۶ هزار تومان، سکه بهار ۳۵۶ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۹۸ هزار تومان، ربع‌سکه ۲۴۹ هزار تومان و سکه گرمی ۳۴ هزار تومان کاهش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا