نبض بورسمهمترین اخبار روز

بورس دوباره قرمز پوش شد/ فرار 570 میلیارد تومان پول مردم از بازار

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل 5 هزار واحد ریزش کرد.

روز گذشته با تزریق پول از صندوق توسعه ملی به بازار سهام، نقشه بورس تا حدودی مثبت شد. اما با شروع معاملات امروز، بازار سهام به تنظیمات کارخانه بازگشت و دوباره سرخ‌پوش شد.

 معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش چهار هزار و 999 واحدی که معادل 0.23 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 201 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز نزولی بود؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز دو هزار و 833 واحد که معادل 0.39 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 723 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.3 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را دو هزار و 734 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

 

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روز گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 574 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 117 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

در جریان معاملات امروز سه سهم وبملت، فولاد و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، وبملت و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های اسیاتک، فملی و وملی تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های اسیاتک، دکوثر و غبشهر ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای خاور، خساپا و حکشتی خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های دکوثر، اسیاتک و غبشهر رقم خورد. همچنین فباهنر در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد بسویچ بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا