نبض بورس

رشد 10 هزار واحدی شاخص بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران بعد از ریزش قابل توجه در روز گذشته امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت و شاخص کل در پایان …
بورس اوراق بهادار تهران بعد از ریزش قابل توجه در روز گذشته امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 10 هزار و 102 واحد به رقم یک میلیون و 961 هزار و 318 واحد رسید.

شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن امروز با افزایش 5842 واحد به رقم 659 هزار و  15 واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش روز 600 شرکت بورسی است، به بیش از 6 میلیون و 811 هزار میلیارد تومان رسید.

تبلیغ
فرش و لوازم خانه؛ اقساطی
خرید قسطی

معامله‌گران امروز بیش از 8.2 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 277 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 885 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.52 درصد افزایش یافتند.

این دو شاخص با معیار هموزن 0.89 درصد رشد کردند، شاخص آزاد شناور 0.62 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.64 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم بورس 0.37 درصد افزایش یافت.

نمادهای پالایش نفت اصفهان، ملی مس، فولاد مبارکه، بانک ملت، پتروشیمی بوعلی، پالایش نفت بندرعباس و پالایشگاه تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 157 واحد افزایش به رقم 24 هزار و 60 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 336 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 411 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 3.3 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 147 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 164 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت در فرابورس امروز 0.66 درصد افزایش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن 1.38 درصد افزایش یافت.شاخص بازار اول فرابورس 1.2 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم فرابورس 0.47 درصد افزایش یافت.

نمادهای ایران‌خودرو دیزل، بیمه پاسارگاد، آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، بندری سینا، صبا تأمین و مالی سپهرصادرات بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند.

به گزارش فارس، روز گذشته رئیس سازمان بورس اعلام کرد قرار است تا آخر سال 6 هزار میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی و با عاملیت صندوق تثبیت بازار در بورس سرمایه‌گذاری شود و از طرفی کارشناسان می‌گویند با توجه به ریزش‌های گذشته سهام بنیادی ارزنده است و نباید با ریسک‌های غیرسیستماتیک و خارج از مجموعه سهامداران دچار ترس شوند و سهام ارزنده خود را همراه با ضرر بفروشند، به هر حال سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه در یک فرآیند بلندمدت حداقل 3 ساله است و ریسک و نوسان جزء ذات این بازار به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا