دسته‌بندی نشده

ریزش 10 هزار واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس با کاهش 10 هزار و …
بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل بورس با کاهش 10 هزار و 320 واحد به رقم 2 میلیون و 21 هزار و 891 واحد همراه شد.

همچنین شاخص هموزن با کاهش 4 هزا رو 247 واحد به رقم 685 هزار و 899 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 22 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.1 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 307 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 239 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند اما میزان کاهش‌ها زیر یک درصد بوده است. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزش امروز 0.48 درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 0.59 درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور 0.54 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.71 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.22 درصد کاهش یافت.

امروز نماد بانک ملت، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، ایران‌خودرو، فولاد خوزستان، گل‌گهر و ملی‌مس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش فارس، در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 160 واحد کاهش به رقم 24 هزار و 870 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 381 هزار میلیارد تومان شد. ارزش بازار پایه فرابورس 431 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 4.7 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 156 هزار فقره معامله و به ارزش 222 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

البته لازم به یادآوری است طبق روال دوشنبه‌ها امروز 2.4 میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب 333 نوبت معامله و به ارزش 220 هزار میلیارد تومان بین شبکه بانکی داد و ستد شد که ارقام آن در فرابورس درج می‌شود.

امروز همه شاخص‌های فرابورس قرمز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 0.66 درصد کاهش یافتند و این دو شاخص با معیار هموزن 1.07 درصد کاهش یافتند.

شاخص بازار اول فرابورس 1.03 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم فرابورس 0.53 درصد افت کرد. امروز نمادهای فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس، آریا ساسول،‌ایران‌خودرو دیزل، پالایش نفت لاوان و مدیریت انرژی امیدتابان هور بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش فارس، با توجه به ریزش بازار و ارزنده بودن سهام بنیادی به گفته اکثر کارشناسان زمان خرید سهام ارزنده و بنیادی است، اما به شرط اینکه اولاً خرید از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز بلندمدت دو سه ساله باشد و ثانیاً قبل از خرید مطالعه و تحلیل از بازار و مشورت با افراد کاردان و خبره صورت گیرد، چون ریسک و نوسان جزء ذاتی بازار است و نمی‌توان بازار بدون ریسک در بورس و فرابورس را تصور کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا