نبض بورس

رشد 7800 واحدی شاخص بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز روند آرام و رو به رشدی به خود گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 7881 واحد به رقم 2 میلیون و …
بورس اوراق بهادار تهران امروز روند آرام و رو به رشدی به خود گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 7881 واحد به رقم 2 میلیون و 13 هزار و 476 واحد رسید. همچنین شاخص هموزن با افزایش 4647 واحد به رقم 685 هزار و 616 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 57 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 4.9 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 259 هزار نوبت معامله و به ارزش 3004 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند، اما میزان افزایش زیر یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با نگاه وزنی ـ ارزشی 39 صدم درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 68 صدم درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور 45 صدم درصد و شاخص بازار اول بورس 46 صدم درصد افزایش یافت. شاخص بازار دوم بورس هم 32 صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و نماد پتروشیمی خلیج فارس بیشترین اثر کاهشی بر این شاخص را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 152 واحد افزایش به رقم 25 هزار و 143 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به یک میلیون و 397 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 431 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 3.3 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 162 هزار فقره معامله و به ارزش 6316 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس امروز 61 صدم درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هموزن 96 صدم درصد افزایش یافتند. شاخص اول بازار فرابورس 1.41 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 33 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای ایران خودرو دیزل، آریاساسول، مالی سپهر صادرات، بانک دی، انتخاب الکترونیک، پتروشیمی زاگرس و جهان فولاد سیرجان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا