نبض بورس

رشد ناچیز شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند آرام قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با 359 واحد افزایش به رقم 2 میلیون و 67 هزار و …
بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند آرام قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با 359 واحد افزایش به رقم 2 میلیون و 67 هزار و 524 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش 2306 واحد به رقم 712 هزار و 748 واحد رسید. ارزش بازار که ناشی از ارزش روز شرکت‌های بورسی است، به بیش از 7 میلیون و 259 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.3 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 323 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 171 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت بورس با معیار وزنی ـ ارزشی امروز با 0.2 درصد افزایش همراه شد، این دو شاخص با معیار هموزن 0.32 درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 0.9درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.1  درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.5 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، بانک ملت و بانک اقتصاد نوین بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه، گل‌گهر و بانک تجارت بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 61 واحد افزایش به رقم 25 هزار و 843 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 427 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 448 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 5.8 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 196 هزار فقره معامله و به ارزش 184 میلیارد تومان داد و ستد کردند.البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن 1.9 میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب 266 نوبت معامله و به ارزش 181 هزار میلیارد تومان داد و ستد شد که ارقام آن در معاملات فرابورس نمایش داده می‌شود.

امروز همه شاخص‌های فرابورس مثبت شدند اما زیر یک درصد رشد کردند. شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس 0.24 درصد افزایش یافت.این دو شاخص با معیار هموزن 0.41 درصد افزایش یافتند شاخص بازار اول فرابورس 0.77درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس 0.5 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، مالی سپهرصادرات، فرابورس ایران، بانک دی، آریا ساسول و صنعتی مینو بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی را داشته است.

به گزارش فارس، بازار سرمایه اگر تقویت شود می‌تواند به محلی برای تأمین مالی شرکت‌ها و بورس تبدیل شود و مقامات دولت باید از تصمیم‌گیری‌هایی که منجر به ریزش بازار می‌شود، خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا