اکو پلاسآخرین عناوین

ادامه حضور چهره های هنری در فدراسیون های ورزشی، اینبار سالار عقیلی!

سالار عقیلی، خواننده و آهنگساز محبوب کشورمان دیروز عضو هیأت رئیسه انجمن وودبال شد.

 این اولین بار نیست که هنرمندان در فدراسیون‌های ورزشی سمت می‌گیرند. در این گزارش به سایر چهره‌های هنری که پا در عرصه سیاست‌گذاری ورزش گذاشتند، نگاهی می‌اندازیم.

 روز گذشته، 23 اردیبهشت ماه، در خبرها آمده بود که سالار عقیلی، عضو هیأت رئیسه انجمن وودبال کشور شد. روابط عمومی فدراسیون گلف در این خصوص نوشت: «سالار عقیلی، از مفاخر موسیقی و هنر آواز کشور با قبول دعوت از سوی مهرداد جمشیدی، دبیرکل فدراسیون و سرپرست انجمن وودبال طی حکمی از سوی حمید عزیزی، رئیس فدراسیون و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، به عنوان عضو هیأت رئیسه انجمن وودبال منصوب شد.»

334345

این اولین بار نیست که شاهد حضور چهره‌های هنری کشور در فدراسیون‌های مختف ورزشی هستیم. پیش از این چهره‌هایی نظیر محمدرضا گلزار، میلاد کی‌مرام و داریوش ارجمند نیز با پست‌های مختلف وارد فدراسیون‌ها شدند.

اسفندماه 1402 بود که رئیس فدراسیون تنیس در حکمی میلاد کی مرام، بازیگر سینما و تلویزیون را به عنوان مشاور این فدراسیون و عضو کمیته ساحلی منصوب کرد.

در حکم داود عزیزی آمده است: «با توجه به علاقمندی و جدیت در امر ورزش تنیس ساحلی، شما را به عنوان مشاور فدراسیون و عضو کمیته ساحلی فدراسیون تنیس منصوب می‌کنم.»

IMG_8252-660x330

محمدرضا گلزار، از مدیر فنی والیبال تا هیات رییسه پدل

در آذرماه 1402 نیز محمدرضا گلزار، بازیگر سینمای ایران که سال‌ها در رشته ورزشی پدل فعالیت می‌کرد، عضو هیأت رئیسه انجمن پدل شد. رشته ورزشی پدل زیرمجموعه فدراسیون تنیس فعالیت می‌کند.

پدل، ورزشی راکتی است که بین دو نفر یا بین دو تیم دونفره در زمینی کاملاً احاطه‌ شده با دیوارهای معمولاً شیشه‌ای بازی می‌شود. زمین این رشته ورزشی تلفیقی از اسکواش و تنیس است.

گلزار پیش از این نیز، در سال 1387 تجربه حضور در ورزش را داشت. او که در برنامه‌های مختلف به عنوان کاپیتان تیم والیبال هنرمندان ظاهر شده بود، به حکم مدیریت باشگاه ارتعاشات صنعتی، سمت مدیریت فنی این تیم لیگ برتری را بر عهده گرفت. حضور گلزار اما تنها بخشی از یک پروژه تبلیغاتی برای تیمی بود که حضورش در رشته والیبال دوامی نداشت.

4768060

آذرماه 1396 نیز در حکمی از سوی مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان وقت، داریوش ارجمند به عنوان عضو هیأت رئیسه فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای منصوب شد.

انتصاب هدیه تهرانی در کمیته تایچی‌چوان

در شهریور ۱۳۹۲، علیرضا خسروی نایب رئیس وقت فدراسیون ووشو و رئیس سبک تایچی چوان در خصوص حضور هدیه تهرانی در قامت نایب رئیسی رشته تایچی چوان گفته است: «همه اهالی ورزش باید حضور هدیه تهرانی، ستاره سینمای ایران را به فال نیک بگیرند و این انتخاب نباید خیلی حساسیت‌زا باشد.» او با اشاره به حکم نایب رئیسی زنان این سبک که برای هدیه تهرانی زده است، می‌گوید: «ما یکی از اعضای خانواده‌مان را برای این رشته انتخاب کردیم. خانم هدیه تهرانی هفت سال است که به عنوان مربی در این رشته فعالیت می‌کنند.»

هدیه تهرانی یک روز پس از استقلال معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش، کارش را آغاز کرد.

1379397217_25d838edfc454ddcb9342cdec9b0ec10

مشاوران فرهنگی فوتبالی

پژمان بازغی، هنرپیشه دیگری است که در آذرماه 1388، مدت کوتاهی را به عنوان مشاور و مسئول فرهنگی تیم پرسپولیس در دوره مدیریت حبیب کاشانی پشت سر گذاشت. حضور او در کنار علاقه‌اش به باشگاه پرسپولیس، به دلیل نسبت فامیلی با یکی از نزدیکان به حبیب کاشانی شکل گرفت. دوره حضور او در پرسپولیس بسیار کوتاه بود.

علیرام نورایی نیز دیگر بازیگری بود که مسئولیت مشابه پژمان بازغی را برای تیم فوتبال شهر خودش، ملوان بندرانزلی، در خردادماه 1391 در دوره مدیریتی حسین هدایتی ایفا کرد. مدت زمان فعالیت او نیز همانند پژمان بازغی کوتاه بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا