صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۳۹ ۱۳۹۹/۰۱/۲۸

پیش‌بینی قیمت نفت در دوران پساکرونا

اکوبورس: کارشناس انرژی افزایش نرخ نفت و ثبات در بازار نفتی را منوط به پایان بیماری کرونا دانست.
پیش‌بینی قیمت نفت در دوران پساکرونا

به گزارش اکوبورس، میلاد احمدی کارشناس حوزه انرژی با اشاره به وضعیت بازار نفتی اظهار کرد: بازار نفت با مازاد عرضه مواجه است و نشست اخیر اوپک برای کاهش تولید موید این موضوع است.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: در کنار مازاد عرضه نفت، به دلیل شیوع ویروس کرونا تقاضا به شدت برای نفت کاهش یافته و بسیاری از واحدهای صنعتی و تجاری در سرتاسر دنیا با کاهش تولید مواجه شدند.

وی افزود: کاهش تولید از ماه آینده میلادی می‌تواند بر قیمت‌ها تاثیر‌گذار باشد، اما میزان رشد نرخ نفت به پایان کرونا نیز بستگی دارد.

احمدی بیان کرد: تصمیم کاهش تولید نفت از سوی اوپک پلاس زمانی موثر خواهد بود که اجرای مناسبی داشته باشد معمولا در این توافقات به دلیل عدم همراهی عملی از سوی برخی از کشوران به اهداف کامل خود نمی‌رسد.

این کارشناس حوزه انرژی با بیان اینکه عدم همراهی مکزیک می‌توانست باعث شکست توافق اوپک شود، تصریح کرد: با توجه به توسعه انرژی‌های تجدپذیر و کاهش وابستگی به سوخت فسیلی، جایگاه و ارزش نفت رو به افول است و این روند کاهش نرخ نیز حتی پس از کرونا هم حفظ خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

سقف ذخیره کارت سوخت تعیین شد

اکوبورس: فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در ابتدا سقف ذخیره کارت سوخت شش ماه تعیین شده بود. به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش ترددها، این زمان به ۹ ماه افزایش یافت.

۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ادامه مطلب

بهای نفت نزولی شد

اکوبورس: قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و ضعیف شدن احیای تقاضا، رشدی که اوایل معاملات داشت را از دست داد و کاهش پیدا کرد.

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!