صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۳۶ ۱۳۹۹/۰۱/۲۸

قیمت جهانی نفت در 28 فروردین ماه 99

اکوبورس: در حالی که این امیدواری ایجاد شده که افزایش ذخایر نفت خام کشورهای تولیدکننده از جمله آمریکا می تواند آنها را وادار به کاهش بیشتر تولید نماید، قیمت نفت خام آمریکا پس از رسیدن به پایین ترین رقم حدود ۲۰ سال گذشته در جلسه قبل امروز افزایش داشت.
قیمت جهانی نفت در 28 فروردین ماه 99

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 69 سنت معادل 2.5 درصد رشد به 28 دلار و 38 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با 56 سنت معادل 2.8 درصد افزایش به 20 دلار و 43 سنت رسید.

در حالی که آمارهای رسمی نشان دهنده رشد بی سابقه ذخایر نفت خام آمریکاست، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت روز چهارشنبه به پایین ترین رقم از فوریه 2002 رسید و نفت برنت نیز بیش از 6 درصد سقوط کرد.

این آمارها پس از آن منتشر شد که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تقاضا برای نفت در ماه آوریل به میزان 29 میلیون بشکه کاهش یابد و به پایین ترین رقم در طی 25 سال گذشته برسد که حدود 30 درصد کمتر از زمان قبل از شیوع کروناست.

این آمارها بسیار فراتر از میزانی است که کاهش تولید های توافق شده اخیر بتواند آن را جبران نماید. سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس توافق کرده اند که تولید نفت خود را 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند و در عین حال امیدوارند دیگر تولیدکنندگان از جمله آمریکا نیز 10 میلیون بشکه دیگر از تولید نفت خود بکاهند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «افزایش قابل توجه ذخایر نفتی موجب شده تا قیمت ها تا حدی تقویت شود زیرا تحلیلگران معتقدند با پر شدن حجم مخازن چاه های نفت بیشتری در آمریکا بسته خواهد شد و این عرضه را محدود تر خواهد کرد.»

انتهای پیام/

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

سقف ذخیره کارت سوخت تعیین شد

اکوبورس: فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در ابتدا سقف ذخیره کارت سوخت شش ماه تعیین شده بود. به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش ترددها، این زمان به ۹ ماه افزایش یافت.

۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ادامه مطلب

بهای نفت نزولی شد

اکوبورس: قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و ضعیف شدن احیای تقاضا، رشدی که اوایل معاملات داشت را از دست داد و کاهش پیدا کرد.

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!