صفحه نخست »» شرکتها ۱۵:۲۸ ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

فرصت طلایی برای بدهکاران بانک مسکن

اکوبورس: در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان دارای بدهی غیرجاری، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و قرارداد آنها حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد، سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه مورد بخشودگی قرار گیرد.
فرصت طلایی برای بدهکاران بانک مسکن

به گزارش اکوبورس بر اساس اعلام اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن، در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان دارای بدهی غیرجاری در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی، سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه مورد بخشودگی قرار گیرد، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و قرارداد آنها حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،مالک آزادیان، رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن اعلام کرد دستورالعمل اجرایی ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 به بانک مسکن ابلاغ شد. بر اساس قانون مذکور بانک مسکن می تواند در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه که توسط دولت و بانک تامین خواهد شد، اقدام نماید، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد.

سه اولویت برای تسویه مطالبات

این بخشنامه سه اولویت را برای تسویه این مطالبات مشخص کرده است. اولویت نخست، تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی (سررسید شده طی سال 95 و قبل از آن) است که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد. اولویت دوم شامل، مطالبات تمامی پرونده‎هایی‌ است که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از 50 میلیون تومان نباشد. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن). همچنین اولویت سوم نیز مطالبات تسهیلات گیرندگانی است که به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات زندانی شده و یا حکم جلب برای ایشان صادر شده است. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن) که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد.
در پایان اشاره می شود بدهکاران حقیقی و حقوقی مشمول این طرح ، برای اطلاعات بیشتر می توانند به شعب بانک ها مراجعه کنند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

«غشهداب» 426 درصد افزایش سرمایه دارد

اکوبورس: هیات مدیره شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان پیشنهاد افزایش سرمایه ۵ هزار و ۶۷۲ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریالی، معادل ۴۲۶ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.

۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ادامه مطلب

«ساینا» به ازای هر سهم 2615 ریال سود شناسایی کرد

اکوبورس: شرکت صنایع بهداشتی ساینا در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۲ هزار ۶۱۵ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۸۵۰ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۲۰۸ درصدی برخوردار است.

۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ادامه مطلب

«سبزوا» 794 درصد افزایش سرمایه می دهد

اکوبورس: هیات مدیره شرکت سیمان لار سبزوار پیشنهاد افزایش سرمایه 4 هزار و 757 میلیارد و 384 میلیون ریالی، معادل 794 درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.

۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!