صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۵:۵۹ ۱۳۹۹/۰۱/۱۸

مشارکت ٣١٩کسب و کار اینترنتی در جشنواره بهاره مجازی

اکوبورس: رئیس مرکز تجارت الکترونیک از مشارکت ٣١٩کسب و کار اینترنتی و افزایش فروش ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی این حوزه خبر داد و گفت: از ۱۲۰۰ متقاضی برای عضویت تنها ۳۰۰ متقاضی تأیید شد.
مشارکت ٣١٩کسب و کار اینترنتی در جشنواره بهاره مجازی

به گزارش اکوبورس، علی رهبری در نشست خبری مرکز تجارت الکترونیک که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در خصوص جشنواره بهاری مجازی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی اصناف و کمک به آنها برای جبران بخشی از خسارتی که در اثر تعطیلی متوجه آنها شد جشواره بهاره مجازی راه اندازی شد. 

وی با بیان اینکه سعی کردیم از این طریق فروشگاه های اینترنتی به اصنافی که دچار مشکل شدند کمک کنیم، گفت: این جشنواره از ٢٣تا ٢٩اسفند ماه سال ٩٨ برگزار شد که مجموعا  208 هزار بازدید از سایت صورت گرفت. همچنین 1200 فروشگاه متقاضی عضویت در جشنواره بودند که از این بین تنها 300 فروشگاه مجوز دریافت کردند. 

رئیس مرکز تجارت الکترنیک با اشاره به اینکه واحد های صنفی آفلاین از جمله کیف، کفش، پوشاک، اجیل و خشکبار، لوازم خانگی و شیرینی از جمله صنوفی بودند که بیشترین ضرر از تعطیلی ها داشتند، خاطر نشان کرد: در این جشنواره با حدود ٥ الی ٦هزار واحد صنفی در ارتباط بودیم که برخی از آنها را به فروشگاه های اینترنتی وصل کردیم.

رهبری با اشاره به سه رکن مردم، فروشگاه های اینترنتی و اصناف آفلاین در جشنواره ادامه داد: در این جشنواره برای اصناف افلاین ثبت نام ، ایجاد غرفه و مشاره و راهنمایی رایگان بوده و در کارمزدهای آنها نیز تخفیف های در نظر گرفته شد. همچنین برای فروشناه های اینترنتی نیز علاوه بر اینکه اینترنت آنها رایگاه بود، تهفیف در اغلب کالاها، خرید همراه با سلامت کالا و جوایزی نیز درنظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه ٣١٩کسب و کار اینترنتی در این جشنواره مشارکت داشتند، خاطر نشان کرد: فروش کسب و کار های اینترنتی در این مدت بین 100 تا 200 درصد افزایش یافت.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به شروع دور دوم این جشنواره از ١٥فروردین ماه سال جدیدگفت: عملیات اجرایی دور دوم جشنواره به بخش خصوصی یعنی اتاق اصناف واگذار شده است و پایش و ارزیابی عملکرد فروشگاه‌های اینترنتی در ارائه خدمات به واحدهای صنفی آفلاین توسط دولت انجام می شود. همچنین سعی می کنیم دو مشوق بلند مدت برای فروش اینترنتی اصناف از جمله کاهش میزان مالیات بر ارزش افزوده و مشوق تحریک عرضه در فضای مجازی را در نظر بگیریم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پاسخ ۸ گانه گمرک به رئیس کل بانک مرکزی برای اختلاف در ترخیص کالا

اکوبورس: به دنبال نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور در رابطه با دغدغه ها و انتقادات وی نسبت به مصوبه اخیر برای ترخیص فوری کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، گمرک ایران در هشت مورد به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داده و اعلام کرده است که تمامی اقدامات صورت گرفته براساس مصوبات ستاد اقتصادی هماهنگی دولت بوده و رئیس جمهور نیز در جریان آن قرار دارد ، در عین حال که این مصوبه حذف کننده اختیارات و یا کنترل بانک مرکزی بر جریان ارزی ترخیص کالا نیست.

۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ ادامه مطلب

مبنای هدف گذاری تورم دوازده ماهه است

اکوبورس: معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: هدف‌گذاری تورم برای شاخص تورم دوازده‌ماهه است و نه تورم نقطه به نقطه، بنابراین برای ارزیابی هدف تورمی اعلامی در اردیبهشت ماه سال جاری، باید نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال آینده را ملاک عمل قرارداد و هنوز شش ماه از آن موعد فاصله داریم.

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ادامه مطلب

واردات کالای ممنوعه در سکوت!

اکوبورس: ماجرای واردات ده ها میلیون دلاری لوازم خانگی "بوش" در زمان ممنوعیت و پیشبرد فرایند آن از ثبت سفارش تا واردات، اظهار کالا و تا پای ترخیص رفتن آن در حالی صورت گرفته که هنوز هیچ یک از دستگاه‌های مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گرفته تا بانک مرکزی و گمرک مسئولیتی در این رابطه نپذیرفته‌اند. در این ابهام و فضای غیرشفاف این شائبه ایجاد می‌شود که آیا باز هم نمونه‌های دیگری مانند این پرونده وجود دارد؟

۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ادامه مطلب

بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونایی

اکوبورس: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با توجه به اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیلی الزامی برخی کسب‌وکارها در برخی شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، از تصویب و اجرای بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا خبر داد.

۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!