صفحه نخست »» اجتماعی »» شهری و سلامت ۱۵:۳۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۸

آخرین آمار مبتلایان به کووید 19 در 18 فروردین ماه

اکوبورس: دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت آمار مبتلایان جدید به کووید۱۹ در کشور را اعلام کرد.
آخرین آمار مبتلایان به کووید 19 در 18 فروردین ماه

به گزارش اکوبورس، دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۲۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۰۵۰۰ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا کنون از وجود ۳۷۳۹ نفر در کشور به دلیل ابتلا به این بیماری، محروم شده ایم و دیگر در بین ما نیستند.

جهانپور اعلام کرد: خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۲۴۲۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همچنین  ۴۰۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند

برچسب ها
اخبار مرتبط

فرسودگی مضاعف مدافعان سلامت

اکوبورس: روسای ۶۵ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور نامه‌ای را به رئیس و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا نوشتند و در آن شرایط بحرانی بیماری را مورد اشاره قرار دادند.

۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ادامه مطلب

برکت و سینوفارم کم‌عارضه‌ترین و آسترازنکا پرعارضه‌ترین واکسن‌های تزریق شده در ایران

اکوبورس: در گزارش کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون کووید-۱۹ عوارض بعد از تزریق واکسن‌های اسپوتنیک ، استرزنکا، سینوفارم و برکت با یکدیگر مقایسه شده‌اند و در نهایت واکسن‌های سینوفارم و برکت اکثرا درصد کمتری از عوارض را در ٧ روز بعد از تزریق از خود به جای گذاشته‌اند.

۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ادامه مطلب

تاثیر جهش‌های کرونا بر اثربخشی واکسن‌ها

اکوبورس: یک اپیدمیولوژیست گفت: هر چه انتقال بیماری بیشتر اتفاق بیفتد و در واکسن زدن تعلل بیشتری کنیم، احتمال جهش بیشتر می شود و طبیعتا هر چه جهش بیشتری رخ دهد احتمال اینکه نسبت به واکسن مقاومت ایجاد شود، زیاد است.

۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ادامه مطلب

کدام کودکان باید «ماسک» بزنند؟

اکوبورس: استاد بیماری‌های عفونی کودکان گفت:ماسک زدن توسط کودکان را توصیه می‌کنیم اما کودکان زیر دوسال اصلا نمی‌توانند استفاده کنند؛همچنین کودکان دارای مشکلات تنفسی،ریوی، دارای معلولیت و مشکلات ذهنی و حرکتی نیز نمی‌توانند از ماسک استفاده کنند.

۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ادامه مطلب

معضل تبانی پزشک و داروساز

اکوبورس: احتکار مجوزها، احتکار دارو و تبانی پزشک و داروساز می‌تواند با این تسهیل و همچنین با نظارت‌های مردم بر مردم و داروساز بر داروساز و داروخانه بر داروخانه برطرف شود.

۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!