صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۴:۰۲ ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی باید بیشتر شود

اکوبورس: رئیس خانه اقتصاد ایران تاکید کرد: در راستای افزایش تولید در کشور باید همکاری و تعامل بین بخش خصوصی و دولتی کشور افزایش بیشتری پیدا کند و این دو بخش اعتمادشان به یکدیگر را افزایش دهند.
همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی باید بیشتر شود

به گزارش اکوبورس ، ابراهیم جمیلی در مصاحبه با رادیو با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» تصریح کرد : با توجه به اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا و هم چنین شرایطی که کرونا برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است باید در سال جاری تلاش مضاعفی برای افزایش تولید و رفع مشکلات پیش آمده انجام شود .

وی با بیان اینکه در زمینه تحقق جهش تولید همه دستگاه‌ها اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه دارای مسئولیت هستند و هیچ کدام نباید در این زمینه کم کاری کنند، گفت : بخش خصوصی نیز در این زمینه وظایف سنگینی بر عهده دارد و باید برای تحقق افزایش تولید در کشور اعتماد بخش خصوصی و دولتی نسبت به یکدیگر بیش از گذشته افزایش پیدا کند چنان که شاهد همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر این دو بخش با یکدیگر باشیم.

جمیلی همچنین با تأکید بر اینکه با افزایش تولید ، اشتغال نیز در کشور ایجاد می‌شود، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اقداماتی که از سوی دولت برای حمایت از تولیدگران باید انجام شود اشاره کرد و افزود : با توجه به شیوع کرونا و مشکلاتی که برای تولید‌کنندگان ایجاد شده، مناسب است که دولت در بحث بیمه و مالیات با کارفرمایان و کسانی که در حوزه تولید مشغول به کار هستند ،همراهی و همکاری بیشتری داشته باشد و برای چندین ماه معافیت هایی را برای آنها در نظر بگیرد.

وی همچنین به اهمیت حمایت از بورس در شرایط فعلی کشور اشاره کرد و گفت : در سال 1398 بورس، رشد خوبی داشت ، باید در سال جاری نیز حمایت ها از این سازمان افزایش پیدا کند و دولت نیز به جای انتشار اوراق عرضه جهت درآمدزایی ، واگذاری ها در بورس را تسریع کند چرا که تحقق این موضوع هم به نفع دولت و هم بورس است.

رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی باید انتقاد ها و گلایه ها ها از یکدیگر را کمتر کنیم و بیشترین تمرکزمان را به موضوع تولید و اجرای تعهدات معطوف کنیم ، خاطرنشان کرد: در راستای افزایش تولید در کشور وزارتخانه ای همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت نقش مهمی دارد و باید برنامه مدونی در این ارتباط تهیه کند .

انتهای پیام/

برچسب ها
اخبار مرتبط

ویروس کرونا و بحران بیکاری، گریبان اقتصاد را گرفت

اکوبورس: وال استریت در هفته منتهی به سوم آپریل با فراز و نشیب های بسیار زیادی رو به رو شد از پاندمیک شدن ویروس کرونا گرفته تا تغییر در شاخص های اقتصادی تأثیرگذار، مولفه هایی که بازار سهام این کشور را با روند نوسانی همراه کرد.

۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب

درخشش طلا ادامه خواهد داشت

اکوبورس: در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش بینی کردند.

۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب

سدها، تسکین‌دهنده سیل‌های ناآرام

اکوبورس: سدهای کشورمان زمانی بیشترین کارایی‌شان ذخیره‌سازی آب برای شرب و کشاورزی بود اما اکنون علاوه بر تامین آب شرب و کشاورزی، نقش تسکین‌دهنده سیل‌های ناآرام را ایفا می‌کنند.

۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!