صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۳:۵۴ ۱۳۹۹/۰۱/۰۶

بیکار شدن ۳۷ میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی

اکوبورس: آمار نشان می دهد ۳۷ میلیون شغل در آمریکا به خاطر تعطیلی موقت ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا در خطر قرار دارند.
بیکار شدن ۳۷ میلیون نفر در آمریکا با تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی

به گزارش اکوبورس به نقل از راشاتودی، آخرین تحقیقات سازندگان شاخص کیفیت شغلی (جی کیو آی) در آمریکا نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور طی هفته ها و ماه های آینده به سطحی بی‌سابقه می‌رسد.

 در این تحقیق به توقف اجباری فعالیت های تجاری در شهرها و ایالت های آمریکا در تلاش برای کنترل گسترش ویروس کرونا اشاره شده است.

 آمار نشان می دهد 37 میلیون شغل در آمریکا به خاطر تعطیلی موقت ناشی از این بحران سلامتی در خطر قرار دارند.

مقامات جی کیو آی که توسط محققان دانشگاه حقوق کرنل به وجود آمده نوشتند:« برخی از این کارگران در مشاغلی مشغول به کارند که درآمد آن ها کمتر از میانگین درآمد جامعه است. این افراد به شدت در برابر توقف فعالیت های اقتصادی به خاطر گسترش ویروس کرونا آسیب‌پذیر هستند.

 این تحقیق نشان می دهد رستوران‌ها بیشترین آسیب را خواهند دید و 9 میلیون شغل در این بخش در آینده نزدیک در خطر تعطیلی قرار خواهند داشت. 3.2 میلیون شغل در بخش آموزش از دست خواهد رفت و 2.8 میلیون شغل در فروشگاه های عمومی از بین می روند.

 افزایش شدید تعداد افرادی که درخواست مزایای بیکاری کرده‌اند، در سراسر آمریکا گزارش شده است و تعداد این افراد احتمالاً از 6.6 میلیون نفری که در بحران 2009 بیکار شدند فراتر خواهد رفت.

 انتهای پیام/

برچسب ها آمریکا ، کرونا ،
اخبار مرتبط

آیا باید منتظر حوادث جدید در خاورمیانه باشیم؟

اکوبورس: این دیدگاه کاملاً درست است که ویروس کرونا اقتصاد جهانی را با خلل اساسی و نوعی توقف کشنده روبرو کرده است. کرونا ابتدا در سرزمین دومین اقتصاد جهان "چین" آشکار شد و حالا در سرزمین اولین اقتصاد جهان "آمریکا" جولان می‌دهد.

۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ادامه مطلب

نامردی تمام و کمال آمریکا در قبال ایران

اکوبورس: تلاش آمریکا جهت افزایش مستمر لایه‌ها و عمق تحریم‌ها و عدم تامین لوازم و نرم‌افزارهای ناوبری مورد استفاده شرکت‌های هواپیمایی ایران با هدف زمین‌گیر کردن بخش هوایی ایران و مانع‌تراشی در استفاده از فناوری اطلاعات در جلوگیری از شیوع کووید-19 همچنان ادامه دارد.

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!