صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۲:۱۳ ۱۳۹۹/۰۱/۰۵

شاخص بورس در سال گذشته چقدر رشد داشت؟

اکوبورس: شاخص بورس در جریان معاملات سال گذشته در مدت ۲۳۸ روز معاملاتی، بیش از ۳۳۴ هزار واحد رشد را به ثبت رساند.
شاخص بورس در سال گذشته چقدر رشد داشت؟

به گزارش اکوبورس،در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سال ۹۸ در مدت ۲۳۸ روز معاملاتی، تعداد یک هزار و ۱۱۹ میلیارد و ۵۵۸ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵۱۲۶ هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال در ۱۱۳ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۴۹۶ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفت که از نظر حجم، ارزش و نوبت‌های معاملات به ترتیب با ۱۱۵، ۲۱۹ و ۲۳۸ درصد افزایش مواجه شد.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۷۲۳ میلیارد و ۳۸۹ میلیون سهم به ارزش ۲۴۳۰ هزار و ۹۵ میلیارد ریال در ۵۱ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۵۰ نوبت در بازار اول؛ ۳۶۲ میلیارد و ۸۰۷ میلیون سهم به ارزش ۲۲۴۳ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال در ۶۰ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۷۰۵ نوبت در بازار دوم؛ ۲۵۲ میلیون برگه به ارزش ۱۰۷ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال در ۳۷ هزار و ۱۴۰ نوبت در بازار بدهی، ۲۱۸ میلیون قرارداد به ارزش ۲,۲۱۲ میلیارد ریال در ۱۲۹ هزار و ۲۸۸ نوبت در بازار مشتقه و ۳۲ میلیارد و ۸۹۳ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۳۴۳ هزار و ۲۴۳ میلیارد ریال در یک میلیون و ۲۰ هزار و ۳۱۳ نوبت مورد معامله قرار گرفت.

شاخص کل نیز که معاملات سال گذشته بورس را از ارتفاع ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد آغاز کرد، با ۳۳۴ هزار و ۲۴۱و احد رشد، معادل ۱۸۷ درصد افزایش را به ثبت رساند و به ارتفاع ۵۱۲ هزار و ۹۰۱و احد رسید. شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۲۲۸ هزار و ۸۶۴و احدی و شاخص بازار دوم با رشد ۷۴۲ هزار و ۹۳۲و احدی به ترتیب ۱۷۱ و ۲۱۵ درصد افزایش داشتند.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

وحشت سرمایه‌گذاران از کاهش ۲۵ درصدی ارزش بورس‌های جهان

اکوبورس: بورس‌های جهان با شیوع ویروس کرونا وحشتناک‌ترین روزهای تاریخ را می‌گذرانند؛ همه‌چیز برای سرمایه‌گذاران از بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ نیز سخت‌تر است. در یک ماه گذشته، بورس‌های جهان ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب

فرابورس ایران بر فراز قله ۱۱ ساله ایستاد

اکوبورس: در آخرین ماه سال ۹۸، در حالی که جهان کم‌کم به اغمای کرونا دچار می‌شد، بازارهای فرابورس ایران پرالتهاب‌تر از هر زمان دیگری شاهد دادوستدهایی بودند که شاخص کل را به شکستن رکورد تاریخی‌اش سوق می‌داد و صف عرضه‌های اولیه، پذیره‌نویسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی در بازار سرمایه، پذیره‌نویسی نخستین اوراق مرابحه عام دولت و ... همگی نشان از سالی پرمنفعت در فرابورس داشتند.

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب

سودآوری مهم ترین اصل تعیین قیمت شرکت‌ها است

اکوبورس: رییس سازمان بورس اعلام کرد: سرمایه گذاران باید در خرید سهام شرکت ها به این نکته توجه کنند که سودآوری یک شرکت مهم ترین اصل در تعیین قیمت شرکت است و اگر قیمت شرکت با سودآوری تناسب ندارد، احتیاط کنند.

۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!