صفحه نخست » بورس بانک و بیمه ۱۵:۲۰ ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

بورس با رشد بیش از یک هزار واحدی به کانال 168 هزار بازگشت

اکوبورس : تهران- ایرنا- شاخص بورس امروز (چهارشنبه) با رشد یک هزار و 158 پله ای به جایگاه 166 هزار و 860 واحدی صعود کرد.
بورس با رشد بیش از یک هزار واحدی به کانال 168 هزار بازگشت

به گزارش اکوبورس به نقل از خبرگزاری ایرنا، در معاملات امروز یک میلیارد و 492 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش چهار هزار و 663 میلیارد ریال در 118 هزار و 975 نوبت دادوستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 336 واحد صعود کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 318 واحد افزایش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 224 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است. شاخص آزاد شناور یک هزار و 425 واحد رشد کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول مربوط به شرکت های برتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور یک هزار و 15 واحد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز یک هزار و 523 واحد تقویت شد.
در معاملات امروز نمادهای کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، رمپنا (مپنا)، وامید (گروه مدیریت سرمایه گذاری امید)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، خساپا (سایپا) و حکشتی (کشتیرانی) با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

** صدر نشینی گروه خودرو
گروه خودرو در معاملات امروز بورس صدرنشین شد؛ در این گروه 410 میلیون سهم به ارزش 601 میلیارد ریال دادوستد شد. گروه فرآورده های نفتی به ارزش 418 میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش 385 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
گروه شیمیایی با دادوستدی به ارزش 373 میلیارد ریال در رده چهارم معاملات امروز قرار گرفت؛ گروه بانک نیز با معاملاتی به ارزش 321 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

** رشد فرابورس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز 15 واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و 844 واحدی قرار گرفت. در بازار فرابورس بیش از یک میلیارد و 18 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از چهار هزار و 77 میلیارد ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز نمادهای ذوب (ذوب آهن)، دماوند (تولید برق دماوند)، هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) بیشترین تاثیر مثبت و زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، مارون (پتروشیمی مارون) بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

چه شرکت‌هایی در لیست عرضه اولیه بورس هستند؟

اکوبورس: نخستین نشست مطبوعاتی مدیرعامل بورس تهران در سال ۹۸ روز گذشته برگزار شد. در این نشست علی صحرایی با تشریح عملکرد بازار سرمایه در سال ۹۷ به مهم‌ترین‌ برنامه‌های شرکت بورس در سال پیش‌رو اشاره کرد.

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

نرخ سود بانکی در سال ۹۸ چگونه تعیین می‌شود؟

اکوبورس: مشاور سابق بانک جهانی و استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، معتقد است عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران از سوی آمریکا از ماه جولای سال جاری (اواسط تابستان) به صورت جدی تاثیر خود را بر اقتصاد ایران، از جمله صادرات و بازارهای داخلی مانند بازار ارز می‌‎گذارد.

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب

مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی

اکوبورس: یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تشریح راهکارهای افزایش بازدهی سرمایه‌های کوچک در بازارهایی غیر از دلار و سکه گفت: مدیریت دارایی‌های خرد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی امکان‌پذیر است.

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.