صفحه نخست » مسکن و عمران ۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین راهبرد بنیاد مستضعفان است

اکوبورس: معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به تغییر ماموریت‌های این نهاد در حوزه ساخت و ساز، گفت: ساخت مسکن برای اقشار متوسط به پایین یکی از برنامه‌های راهبردی بنیاد است که جای "مال‌ها" و مجتمع‌های لوکس را در برنامه ما گرفته است.
ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین راهبرد بنیاد مستضعفان است

به گزارش اکوبورس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان. منوچهر خواجه دلویی در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست جدید بنیاد مستضعفان در خصوص ساخت‌وسازها، اظهار کرد: در بخش مسکن قبلا بنیاد مجمتع‌های تجاری و لوکس را در هر جایی که زمین داشت، می‌ساخت. مجتمع‌های لوکس نیز عمدتا مورد استفاده برند‌های خارجی بود؛ به این جمع بندی رسیدیم که شان بنیاد این است که ساخت و ساز را به سمت مردم سوق دهد.  

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه بنیاد به سمت پروژه‌های انبوه رفت که مخاطبان آن اقشار متوسط به پایین هستند.
خواجه دلوئی یادآور شد: در حال حاضر حدود یک میلیون مترمربع در هلدینگ عمران مسکن زیربنا در حال تولید است که به طور مرتب پروژه به این کار‌ها اضافه و واگذار می‌شود.
ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین
پروژه نیلوفر در جنوب شرق تهران 
 
 وی با بیان این‌که به تازگی ساخت یک مجموعه ۸۰۰ واحدی در اسلامشهر (واوان ونک پارک) آغاز شده است، اظهار کرد: واحد‌های این پروژه‌ها از مرحله سفت‌کاری عبور کرده و در مرحله نازک‌کاری قرار دارد.  

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که زمین، پروانه و ... این پروژه با قیمت کارشناسی توسط شرکت ونک‌پارک خریداری شده است، افزود: زمانیکه پیشرفت فیزیکی پروژه به ۳۵ درصد برسد، مجوز‌های پیش فروش صادر شده و با یک قیمت کارشناسی که به تایید کمیته‌ای در بنیاد مستضعفان رسیده، عرضه می‌شود.  

خواجه دلویی با بیان این‌که در شیراز پروژه‌ای ۱۲۰۰ واحدی در منطقه متوسط به پایین در حال ساخت است، گفت: در مشهد، کرمانشاه، یزد، اصفهان و.. پروژه‌های بزرگ ساخت واحد‌های مسکونی برای اقشار متوسط به پایین و در شان و جایگاه بنیاد مستضعفان در حال اجراست.  

وی تاکید کرد: در این بخش روی صدور اسناد تاکید ویژه‌ای داریم؛ رعایت حقوق ذی‌نفع یکی از سر لوحه‌های شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد است. مهم‌ترین ذی‌نفع هم خریداران هستند. در این راستا طی سه سال اخیر در بخش واگذاری‌ها بالغ ۶۴۰۰ سند به مردم داده شده است. در حال حاضر هم برنامه‌ریزی به گونه‌ای شده که از زمان تحویل خانه حداکثر پس از یکسال باید سند و پایان کار آن گرفته شود.  

وی با اشاره به این‌که این کار برای بنیاد مستضعفان برکت می‌آورد، اظهار کرد: هر پروژه‌ای در بنیاد تا طراحی آن کامل نباشد، پروانه اخذ نشده باشد و همه مسائل آن روشن نباشد حق شروع ندارد.  

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به ساخت ۱۸۵ واحد مسکونی در قالب طرح نیلوفر در جنوب شرق تهران، گفت: این واحد‌ها به اتمام رسیده و به ذی‌نفعان واگذار شده است. در حال تهیه اسناد و پایان کار هستیم و احتمالا مراسمی در این رابطه برگزار خواهیم کرد. این پروژه، کل جنوب شهر تهران و تعریف این منطقه را متحول کرده است.  
برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.