صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۲:۱۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
روابط تو در تو دولتی ها با خودروسازی/سازمان بازرسی پاسخ دهد

از رئیس جمهور حکم بگیر، در ایران خودرو حقوق+جزییات

اکوبورس: طبق اسناد رسمی فعالیت این شرکت در حوزه های مختلف از جمله خودروسازی، اتوماسیون صنعتی، حمل و نقل، سرمایه گذاری در بورس، پتروشیمی، نیرو، زیرساخت و صنایع معدنی. گویی این شرکت یک هلدینگ اقتصادی است که در بخش های مختلفی فعالیت می کند.
از رئیس جمهور حکم بگیر، در ایران خودرو حقوق+جزییات

به گزارش اکوبورس به نقل از سایت خط بازار، در حالی شرکت های خودروسازی از کمبود نقدینگی و مشکلات واردات مواد و قطعات مورد نیاز رنج می برند که بخشی از منابع و نیروی انسانی آنان در قالب شرکت های زیرمجموعه صرف فعالیت های غیرمرتبط می شود.

 

پدیده بنگاه داری که یکی از اصلی ترین تبعات ساختار شبه دولتی صنعت خودروسازی است نه تنها اثر قابل توجهی در عملکرد مرتبط با تولید خودرو نداشته بلکه گاها سبب بلوکه شدن سرمایه ها شده است. به طور مثال شرکت تام ایران خودرو که یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است، علاوه بر فعالیت خودرویی به فعالیت های دیگری می پردازد که ضرورت آنان محل سوال است.

 

 

طبق اسناد رسمی فعالیت این شرکت در حوزه های مختلف از جمله خودروسازی، اتوماسیون صنعتی، حمل و نقل، سرمایه گذاری در بورس، پتروشیمی، نیرو، زیرساخت و صنایع معدنی. گویی این شرکت یک هلدینگ اقتصادی است که در بخش های مختلفی فعالیت می کند. نگاهی به برخی از مشتریان این شرکت خود گویا بسیاری از مسائل است.

 

 
 

 

از دیگر نکات قابل توجه در خصوص این شرکت فعالیت همزمان دو عضو هیئت مدیره در بخش های دیگر است. 

 
 

 
 

بهزاد اعتمادی در حالی رئیس هیئت مدیره تام ایران خودرو است که طبق سایت رسمی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، به طور همزمان معاون حمل و نقل ایدرو(سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) نیز می باشد. 

 
 

 

همچنین مظفر اعوانی مدیرعامل تام ایران خودرو، طی حکمی از جانب رئیس جمهور در سال 1397 به مدت 4 سال به عنوان عضو شورای عالی استاندارد انتخاب شده است.

 
 

 
 

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

قوه قضائیه 12 بانک را از مالکیت خانواده های خاص خارج کند

اکوبورس: ????بانک‌ها، قدرت خلق پول دارند. اما مهم‌تر از قدرت خلق پول، قدرت تصمیم‌گیری درباره محل تخصیص پول است. اگر این قدرت تصمیم‌گیری به خود بانک‌ها اعطا شود، طبیعتاً تسهیلات بانکی را به اموری تخصیص خواهند داد که بیشترین سود را کسب کنند؛ و البته که سود در فعالیت‌های سوداگرانه و سفته‌بازانه است، نه تولید.

۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

در حال حاضر کشور را بدون نفت اداره می کنیم

اکوبورس: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به اجرای سیاست ها و برنامه های ویژه از سوی دولت در حد مقدورات برای گذر از مشکلات کنونی، افزود: آمریکایی ها انتظار داشتند چندی پس از آغاز تحریم ها، اقتصاد کشور متوقف شود اما امروز توانسته ایم با برنامه ریزی و اتکا به اقتصاد بدون نفت کشور را اداره کنیم که این قدرت نمایی و پیروزی بزرگی برای ملت ایران در جنگ اقتصادی است.

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ادامه مطلب

واکنش قاضی مسعودی‌مقام به گزارش کذب برخی بانک‌ها

اکوبورس: قاضی مسعودی مقام گفت: بانک‌ها برخی مطالب را غیرواقعی می‌نویسند و برخی مطالب را از پرونده‌ها حذف می‌کنند. گزارش رفع تعهد ارزی می‌دهند در حالی که اسناد فروش ارزهای‌شان موجود است. علیه مدیران هر بانکی که اسناد کذب دهد اعلام جرم می‌کنیم.

۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ادامه مطلب

ضرغامی: ۱۴۰۰ با احمدی‌نژاد خیلی متفاوت است

اکوبورس: من سخنگوی آقای احمدی‌نژاد نیستم و نمی‌دانم ایشان چه می‌کند. با ایشان سلام علیک دارم و اوایل کرونا صبحانه مهمان ایشان بودم و ساعت‌ها راجع به بحث‌های مختلف صحبت کردم. من این روش را درباره همه دارم بعضی رسانه‌ای می‌شود و بعضی نمی‌شود. آقای احمدی‌نژاد با من ارتباطش خوب است؛ اما حتما کسی است که اگر بیاید در انتخابات، انتخابات متفاوت می‌شود.

۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!