صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۱۶:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در قیاس با 97 اعلام کرد:

رشد ۴۸ درصدی رقم افزایش سرمایه ها

اکوبورس: رقم مجوزهای افزایش سرمایه در دوره نه ماهه منتهی به آذرماه امسال، رشد ۴۸ درصدی را به ثبت رساند.
رشد ۴۸ درصدی رقم افزایش سرمایه ها

به گزارش اکوبورس،علی بیک زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مبلغ مجوزهای افزایش سرمایه صادر شده در مدیریت بازار اولیه سازمان بورس برای دوره ۹ ماهه منتهی به آذر۹۸ نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۴۸ درصدی داشته است.

وی در ادامه گفت: این رقم در ۹ ماه ابتدایی سال پیش، ۱۵۹۰۰ میلیارد تومان بوده که در مدت مشابه امسال به ۲۳۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

بیک زاده در این خصوص تصریح کرد: به این ترتیب، مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، طی ۹ ماهه ابتدای سال۹۸ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه ۸۳ شرکت را صادر کرده است.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در این خصوص اظهار داشت: مبلغ کل مجوزهای ارائه شده به شرکتهای سهامی عام جهت انجام افزایش سرمایه طی ۹ ماهه ابتدای سال ۹۸ معادل ۲۳۵ میلیون و ۳۳۶ هزا رو ۲۵۳ ریال بوده است که بر اساس مجوزهای صادره، ۶۱ درصد افزایش سرمایه ها از محل سود انباشته،۱۸ درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از اندوخته ها تأمین شده اند.

وی با ارائه جدولی (پیوست) به پایگاه خبری بازار سرمایه در این خصوص اعلام داشت: ۸۳ شرکت در ۹ ماهه ابتدایی سال، افزایش سرمایه خود را نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رساندند که ۴۱ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۱۸۱ریال آن از بابت مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ، ۱۴۳ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۹۳۸ ریال از بابت سود انباشته و ۴۹ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۱۴۳ ریال بابت اندوخته ها به ثبت رسیده است.

 

افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام

 

تاسیس شرکت های سهامی عام

 

مبلغ پذیره نویسی انواع اوراق بدهی

شروع معاملات ثانویه انواع اوراق بدهی

منبع: سنا

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

بورس ۲ رکورد را شکست

اکوبورس: معاملات بازار سرمایه در هفته جاری در حالی به پایان رسید که شاهد دو رکورد جدید در این بازار بودیم؛ به طوری که در روز یکشنبه شاخص کل بازار بیش از ۱۷ هزار واحد که رقمی بی‌سابقه بود صعود کرد.

۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ ادامه مطلب

پاسخ محسن خدابخش به درخواست توقف عرضه اولیه و صدور کد جدید و تعطیلی تالارها

اکوبورس: محسن خدابخش در خصوص موضوع مطرح شده مبنی بر توقف عرضه های اولیه و صدور کد جدید معاملاتی و تعطیلی تالارهای اختصاصی کارگزاران به دلیل شیوع سریع کرونا گفت : طبق گفته رئیس جمهور ، وزارت بهداشت سیاست گذار مسئله کرونا است و در صورت صلاحدید و دستور این وزارتخانه ، اقداماتی در بازار سرمایه انجام خواهد شد.

۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ادامه مطلب

انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۱۰ هزار میلیارد ریالی

اکوبورس: مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ انجام می‌شود.

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!