صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۱:۵۶ ۱۳۹۸/۰۹/۱۸

گوشت گوسفندی ارزان شد

اکوبورس: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه افزایش قیمت دلار باعث شروع قاچاق دام زنده از مناطق غرب کشور شده است، گفت: طی حدود دوماه اخیر، قیمت گوشت گوسفندی نزدیک به ۱۵ هزارتومان کاهش یافته است.
گوشت گوسفندی ارزان شد

به گزارش اکوبورس،علی‌اصغر ملکی با اشاره به رکود سنگین در بازار گوشت قرمز، گفت: به دلیل عدم خرید و تقاضای مردم، بازار راکد است و در حال حاضر، مغازه داران هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با کیفیت را بین ۸۰ تا نهایت ۸۳ هزار تومان، خریداری می‌کنند و با ۱۰ درصد سود، آن را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

وی اضافه کرد: قیمت گوشت گوسفندی نسبت به حدود دو ماه قبل، بین ۱۰ تا ۱۵ هزارتومان کاهش یافته؛ به نحوی که آن زمان، مغازه داران گوشت گوسفندی را کیلویی ۹۵ هزارتومان خریداری می کردند؛ اما الان حداکثر قیمت آن ۸۳ هزارتومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه افزایش قیمت دلار، انگیزه صادرکنندگان را برای صادرات دام بالا برده است، گفت:حجم انباشت دام به اندازه ای که برخی افراد عنوان می کنند نیست و کسانی که وزارت جهاد را برای صادرات تحت فشار قرار داده اند، به دنبال فروش دام با قیمت های بالاتر در کشورهای همسایه هستند.

ملکی ادامه داد: با افزایش قیمت دلار، انگیزه قاچاق نیز بالا رفته و براساس اطلاعاتی که به ما رسیده، در مناطق غرب کشور از جمله کرمانشاه، بانه و پیرانشهر، این کار در حال انجام است؛ این در حالی است که قاچاقچیان دام را به کشور عراق می برند و به دینار آن را می فروشند که این کار، سود بالایی نصیب آنها می کند.

منبع: مهر

ز

برچسب ها
اخبار مرتبط

قیمت انواع ماکروویو در بازار؟ +جدول

اکوبورس: آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز برخی از انواع اجاق ماکروویو عرضه شده در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ادامه مطلب

ناموجود شدن گوشی‌های میان‌رده بعد از تصمیم جنجالی

اکوبورس: پیشنهاد انجمن واردکنندگان گوشی اگر نهایی شود علاوه بر گوشی‌های موسوم به پیشتاز، جلوی واردات تعداد زیادی از میان‌رده‌های پرطرفدار بازار را خواهد گرفت. مدل‌هایی که در بازه قیمتی ۷ تا ۱۰ میلیون تومان قرار می‌گیرند عملاً میان رده به حساب می‌آیند.

۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ادامه مطلب

نرخ خرید تضمینی گندم چقدر می‌شود؟

اکوبورس: رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران: پرداخت پول به گندمکاران با یک وقفه یک‌ماهه مواجه شد. خوشبختانه این نگرانی ظرف چند روز قبل حل شد. بیش از ۹۸ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!