صفحه نخست »» شرکتها ۱۲:۳۱ ۱۳۹۸/۰۹/۱۱

حمایت ایمیدرو از راه‌اندازی طرح نورد گرم ۲

اکوبورس: خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایمیدرو در غرفه فولاد مبارکه در نمایشگاه ایران متافو در پاسخ به نگاه معاونت صنعت، معدن و تجارت به توسعه فولاد مبارکه اظهارکرد: نگاه ما به شرکت فولاد مبارکه همسو با توسعه است.بر این اعتقاد هستیم که هم طرح نورد گرم۲ فولاد مبارکه باید اجرا شود.
حمایت ایمیدرو از راه‌اندازی طرح نورد گرم ۲

به گزارش اکوبورس، وی ادامه داد فولاد مبارکه طرح‌های توسعه فولاد هرمزگان و فولاد چابهار را نیز در دستور کار خود قراردهد. فولادمبارکه از واحدهای بزرگی است که دانش فنی زیادی را در مجموعه مهندسی خود جای داده و همین عامل باعث شده تا فولادمبارکه نقش فناوریکی هم ایفا نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاوه بر آن ما پیگیر هستیم، فولادمبارکه به معدن وصل شود یعنی فولادمبارکه واحدهای بزرگ تولید کنسانتره وگندله را خریداری نموده و به زنجیره تولید خود اضافه نموده و شعار از سنگ تا رنگ خود را مدیریت و مالکیت کند. ما در فولاد مبارکه همانگونه که به دنبال تامین پایدار مواداولیه هستیم، به دنبال توسعه نورد این شرکت هم هستیم، اینکه تولید محصولات پایین دستی فولادمبارکه که محصولات با ارزشی هم هست، در زنجیره تولید این شرکت کامل شود.

غریب پور با اشاره به اینکه فولاد مبارکه برای پاسخگویی صنایع پایین دستی خود و افزایش اشتغالزایی نیاز به راه‌اندازی نورد گرم ۲ دارد، تصریح کرد: پر واضح است که این راه‌اندازی با مشکلات و موانعی نیز همراه است، اما ما در وزارت صمت از این طرح حمایت خواهیم کرد. ما در تامین موارد مالی، موارد فنی و فناوری، پیشبرد مراحل اجرایی پروژه و حمایت سهام‌داری به فولادمبارکه کمک می‌کنیم و بر این باور هستیم که این حمایت‌ها و اراده فولاد مبارکه در کنار هم باعث خواهد شد، طرح نوردگرم۲ اجرا شود.

مدیرعامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: تکمیل نورد گرم ۲، علاوه بر بی‌نیازی کشور به ورق‌های جدید و جلوگیری از خروج ارز از کشور، موجب خواهد شد ظرفیت سه میلیون تنی معطل تولید در میان خط فولادمبارکه نیز کامل و به محصول نهایی تبدیل شود.

غریب پور در تصریح کمک به صنایع پایین دستی با راه‌اندازی خط نوردگرم۲ افزود: فولادمبارکه یک صنعت مادر است و با تامین نیازهای صنایع وابسته، موجب رونق تولید در کشور می‌شود. با راه‌اندازی و تکمیل این پروژه، علاوه بر اینکه صنابع پایین دستی نیز منتفع خواهند شد، رونق تولید، که منطبق بر منویات مقام معظم رهبری نیز هست، محقق می‌شود. علاوه بر این، نقش فناوریکی این پروژه با دانش فنی موجود در فولاد مبارکه نیز قابل تامل است.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!