صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از مجتمع مس سرچشمه عنوان کرد

2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

اکوبورس: اکوبورس: رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان این‌که طرح اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست و منابع انسانی است، گفت: برای احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه 610 هزار تن اسید، بالغ بر 110 میلیون ارز اختصاص داده شده است.
2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، «خداداد غریب‌پور» در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه و افتتاح کارخانه اسید سولفوریک اظهار کرد: افتتاح کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه این پیام را با خود به همراه دارد که مس به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده معدنی، همچنان که تولید برایش مهم است محیط زیست انسانی، خاک و آب‌وهوا هم برایش مهم است و این یک رسالت اجتماعی بوده است که در قالب یک پروژه محیط زیستی به بهره‌برداری رسیده است.

غریب‌‌پور گفت: شرکت صنایع مس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنکاری در ایران است که مجموعاً 10 درصد از ماده معدنی کشور را از معادن مس کشور استخراج می‌کند.

وی بیان کرد: در معدن بزرگ مس سرچشمه 30 میلیون تن ماده معدنی و 60 میلیون تن باطله وجود دارد یعنی مجموعاً 90 میلیون تن معدنکاری در این معدن صورت می‌گیرد و از مشخصات خوب این معدن این است که اکتشافات تکمیلی که در حال انجام است جواب داده و باز همچنان ذخایر مواد معدنی در این معدن رو به افزایش است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: به‌رغم همه محدودیت‌ها امسال 15 درصد در صنعت مس رشد تولید داشتیم و امیدوارم تا پایان سال به 260 هزار تن کاتد برسیم که رقم خیره‌کننده و منحصربه‌فردی است و این افزایش تولید ادامه خواهد داشت.
غریب‌پور با بیان اینکه شرکت صنایع مس ایران بالغ بر 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در  برنامه دارد و در سال‌های آینده این طرح‌ها به مدار تولید خواهند آمد، خاطرنشان کرد: مطمئناً ذخایر معدنی مس در کشور با توجه به اکتشافات جدیدی که در مجموعه ایمیدرو و شرکت‌های تابعه صورت می‌گیرد رو به افزایش است.
معاون وزیر صمت گفت: این ذخایر بزرگ را به این شکل تقسیم‌بندی کردیم که مس در ذخایر معدنی بزرگ سرمایه‌گذاری کند و معادن کوچک را بخش خصوصی با مشارکت صنعت مس اقدام کند، درواقع در ظرفیت عظیم ذخایر معدنی مس با مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران و فعالیت بخش خصوصی حتماً افزایش تولید درخشانی خواهیم داشت.
 

برچسب ها
اخبار مرتبط

تفاهمنامه ای برای انتقال آب دریای عمان به امضا رسید

اکوبورس: تفاهمنامه مشارکت در طرح ملی نمک زدایی و انتقال آب دریای عمان به استان شرقی کشور بین شرکت تامین و توسعه زیرساخت‌های شرق ایران و شرکت تکاپوی آب و برق شرق(تابش) عصر امروز با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو و سه استاندار به امضاء رسید.

۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

فروش زعفران ایرانی در اسپانیا با نرخی عجیب!

اکوبورس: ‌درحالی میانگین نرخ صادرات زعفران ایران در سال گذشته ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بوده و این محصول ۷ تا ۱۰ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است که ‌این محصول در بازارهای جهانی تا ۲۶۰ میلیون تومان نیز به فروش می‌رسد.

۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

صنعت نساجی در روزهای تحریم شرایط بهتری دارند

اکوبورس: عضو هیات مدیره جامعه متخصصان نساجی ایران گفت: این روزها ممنوعیت واردات بخشی از محصولات صنعت نساجی، موقعیت خوبی برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد کرده تا با بهبود شرایط کیفی و کمی تولیدات خود، سهم بیشتری از بازار داخل را در اختیار بگیرند.

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز فرصتی برای جذب سرمایه‌های راکد است

اکوبورس: مدیرعامل شرکت مس گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز از یک‌سو می‌تواند به‌عنوان محرک اصلی در معرفی بنگاه‌ها، محصولات و خدمات در بخش‌های صنعت و معدن باشد و از سوی دیگر زمینه جذب سرمایه‌گذاران را در دو استان معدنی ایران فراهم کند.

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!