صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۴:۰۲ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از مجتمع مس سرچشمه عنوان کرد

2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

اکوبورس: اکوبورس: رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان این‌که طرح اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست و منابع انسانی است، گفت: برای احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه 610 هزار تن اسید، بالغ بر 110 میلیون ارز اختصاص داده شده است.
2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

به گزارش اکوبورس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، «خداداد غریب‌پور» در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه و افتتاح کارخانه اسید سولفوریک اظهار کرد: افتتاح کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه این پیام را با خود به همراه دارد که مس به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده معدنی، همچنان که تولید برایش مهم است محیط زیست انسانی، خاک و آب‌وهوا هم برایش مهم است و این یک رسالت اجتماعی بوده است که در قالب یک پروژه محیط زیستی به بهره‌برداری رسیده است.

غریب‌‌پور گفت: شرکت صنایع مس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنکاری در ایران است که مجموعاً 10 درصد از ماده معدنی کشور را از معادن مس کشور استخراج می‌کند.

وی بیان کرد: در معدن بزرگ مس سرچشمه 30 میلیون تن ماده معدنی و 60 میلیون تن باطله وجود دارد یعنی مجموعاً 90 میلیون تن معدنکاری در این معدن صورت می‌گیرد و از مشخصات خوب این معدن این است که اکتشافات تکمیلی که در حال انجام است جواب داده و باز همچنان ذخایر مواد معدنی در این معدن رو به افزایش است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: به‌رغم همه محدودیت‌ها امسال 15 درصد در صنعت مس رشد تولید داشتیم و امیدوارم تا پایان سال به 260 هزار تن کاتد برسیم که رقم خیره‌کننده و منحصربه‌فردی است و این افزایش تولید ادامه خواهد داشت.
غریب‌پور با بیان اینکه شرکت صنایع مس ایران بالغ بر 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در  برنامه دارد و در سال‌های آینده این طرح‌ها به مدار تولید خواهند آمد، خاطرنشان کرد: مطمئناً ذخایر معدنی مس در کشور با توجه به اکتشافات جدیدی که در مجموعه ایمیدرو و شرکت‌های تابعه صورت می‌گیرد رو به افزایش است.
معاون وزیر صمت گفت: این ذخایر بزرگ را به این شکل تقسیم‌بندی کردیم که مس در ذخایر معدنی بزرگ سرمایه‌گذاری کند و معادن کوچک را بخش خصوصی با مشارکت صنعت مس اقدام کند، درواقع در ظرفیت عظیم ذخایر معدنی مس با مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران و فعالیت بخش خصوصی حتماً افزایش تولید درخشانی خواهیم داشت.
 

برچسب ها
اخبار مرتبط

نرخ خرید تضمینی گندم چقدر می‌شود؟

اکوبورس: رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران: پرداخت پول به گندمکاران با یک وقفه یک‌ماهه مواجه شد. خوشبختانه این نگرانی ظرف چند روز قبل حل شد. بیش از ۹۸ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ادامه مطلب

گوشت مرغ هم لاکچری شد؟

اکوبورس: قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم امروز (یکشنبه) در حالی برای مصرف‌کنندگان ۱۷ هزارو ۵۰۰ تومان قیمت خورد که طی یک تا دو هفته گذشته نرخ این محصول به بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.

۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ادامه مطلب

سینگال‌های مثبت بورسی سرپرست وزارت صمت

اکوبورس: پذیرش آسیب‌های قیمت‌گذاری دولتی و اعتقاد به ارز تک نرخی دو اظهار نظر مهم سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت است. حسین مدرس خیابانی حتی گفته است: اعتقاد دارم اقتصاد ایران به ارز ۴۲۰۰ تومانی نیاز ندارد. وی درباره بورس نیز سیگنال‌های مثبتی را بیان کرده است.

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ادامه مطلب

نقشه بی‌سروصدای دولت برای برنج ارزان

اکوبورس: اکنون برنج وارداتی با نرخ نیمایی وارد کشور می‌شود. البته برنج وارداتی (حتی با نرخ نیمایی) همچنان به صورت قطره‌چکانی، وارد و از گمرکات ترخیص می‌شود. به نظر می‌رسد که دولت با حذف غیررسمی و بی‌سروصدای برنج از لیست کالاهای اساسی، به دنبال صرفه‌جویی ارزی است.

۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!