صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۱۳:۳۶ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مدیرعامل بورس انرژی تاکید کرد:

افزایش قیمت بنزین تاثیری روی عرضه در بورس ندارد

اکوبورس: سید علی حسینی: «افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.»
افزایش قیمت بنزین تاثیری روی عرضه در بورس ندارد

به گزارش اکوبورس، سید علی حسینی در خصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین بر عرضه این فرآورده نفتی در بورس انرژی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها مربوط به فروش داخلی است؛ این در حالیست که در بورس انرژی برای مصرف داخل بنزین عرضه نمی‌شود.

وی توضیح داد: فرآورده‌ای که به بورس انرژی می‌رود فقط در رینگ بین‌الملل و با هدف مقاصد صادراتی معامله می شود.

حسینی در ادامه با اشاره به وضعیت مناسب عرضه فرآورده‌ها در بورس انرژی گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که در صنعت پالایش کشور برای تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین وجود دارد، افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.

مدیر عامل بورس انرژی اظهار کرد: ظرفیت بالایی در تولید بنزین داریم، به خصوص که «ستاره خلیج فارس»، بنزین را به میزان زیاد و با کیفیت بالا تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه مازاد مصرف بنزین کشور صادر می‌شود، گفت: بازار صادراتی چندان تابع بازار داخل نیست و به هر میزان که بازار صادراتی در سطح منطقه کشش داشته باشد فرآورده برای صادرات داریم، ضمن اینکه در موضوع صادرات بنزین فقط بحث عرضه نیست، بحث کشش تقاضا هم هست، باید تقاضا و مصرف هم در منطقه وجود داشته باشد.

حسینی یادآور شد: بر اساس برآوردهایی که داریم به هر میزان که در منطقه خریدار باشد و کشش تقاضا وجود داشته باشد، می‌توانیم فرآورده های نفتی  از جمله بنزین را صادر کنیم.

برچسب ها بورس ، بورس انرژی ،
اخبار مرتبط

اعلام راهکارهای بهبود صنعت زعفران

اکوبورس: رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و فعال باسابقه بازار زعفران معتقد است که دولت می تواند حمایت خود از فعالان بازار زعفران را در قالب یک طرح جامع با در نظر گرفتن همه جوانب به خصوص مباحث مربوط به توسعه مصرف و ساماندهی بازارهای هدف عملیاتی کند.

۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ادامه مطلب

تمام معاملات شمش فولاد باطل شد!

اکوبورس: امروز یک‌شنبه هفتم اردیبهشت ۲۰ هزار تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد اما وزارت صمت در ادامه رویه ابطال معاملات، به دلیل مباحث قیمتی، کلیه معاملات را باطل اعلام کرد و هیچ‌یک از معاملات، تأیید نهایی را کسب نکرد.

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!