صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۱۳:۴۲ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی با رواج تامین مالی از مسیر بورس

اکوبورس: معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: صنعت پتروشیمی سهم پررنگی در رونق معاملات بورس کالای ایران دارد که با رواج تامین مالی پتروشیمی ها از مسیر ابزارهای مالی بورس کالای ایران، شاهد تحولی بزرگ و دستاوردهای جدیدی در این صنعت خواهیم بود.
تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی با رواج تامین مالی از مسیر بورس

به گزارش اکوبورس، رضا محتشمی پور در پنل تخصصی گردهمایی مدیران عامل شرکت های پتروشیمی در مشهد با اشاره به این که حدود یک سوم معاملات بورس کالا متعلق به شرکت های پتروشیمی است، گفت: تامین مالی پتروشیمی ها از مسیر بورس کالا با استفاده از ابزارهای نوین مالی می تواند منجر به تحولی بزرگ در این صنعت شود.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران افزود: همکاری میان پتروشیمی ها و بورس کالا منجر به تحقق دستاوردهای مطلوبی در زمینه تامین مالی می شود که در این راستا شرکت ملی صنایع پتروشیمی می تواند سیاست گذاری های لازم را به ویژه در تامین مالی کوتاه مدت اعمال کند.

محتشمی پور تصریح کرد: برای استفاده صنعت پتروشیمی از ظرفیت های بازار سرمایه، مدیریت مالی در این صنعت نیازمند بازنگری و اصلاح است به خصوص در شرکت ها و هلدینگ ها  این امر باید مورد توجه قرار بگیرد ؛ از سوی دیگر افت توان خرید بازار داخلی در نتیجه تورم شدید همراه با برخی اشکالات و سیاستگذاری ها در این صنعت موجب افت فروش داخلی صنعت پتروشیمی در حدود 17 درصد شده است که باید با کمک بانک ها و تامین مالی صنایع پایین دستی این بازار را احیا کرد.

وی تصریح کرد: البته سطح سیاستگذاری در این صنعت به نحو بارزی در مقایسه با دیگر صنایع کشور بالاتر است./تسنیم

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

تمام معاملات شمش فولاد باطل شد!

اکوبورس: امروز یک‌شنبه هفتم اردیبهشت ۲۰ هزار تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد اما وزارت صمت در ادامه رویه ابطال معاملات، به دلیل مباحث قیمتی، کلیه معاملات را باطل اعلام کرد و هیچ‌یک از معاملات، تأیید نهایی را کسب نکرد.

۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!