صفحه نخست »» شرکتها ۱۳:۲۷ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
بازار سرمايه یک کارشناس بازار سرمایه گفت:

نوسان متغیرها، توجیهی برای رشد دوباره

اکوبورس: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان گفت: با فرض ثبات متغیرهای داخلی و خارجی دخیل در روند بازار سرمایه، فعلا قیمت سهام با آنها تطبیق یافته است.
نوسان متغیرها، توجیهی برای رشد دوباره

به گزارش اکوبورس، علیرضا کدیور با اشاره به موضوع تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها و تاثیر آن بر معاملات گفت: این موضوع از دو منظر قابل بررسی است نخست، اثرگذاری واقعی بر روند شرکت ها و دوم تاثیر بر معاملات. تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها هیچ تاثیری بر وضعیت مالی خود شرکت ندارد و تنها باعث بهبود ساختار سرمایه آنها می شود اما این موضوع هم، برای شرکت هایی که زیان انباشته نسبتا سنگین دارند صدق نمی کند و همچنان این زیان در ترازنامه آنها باقی می ماند، اما این اتفاق، موجب خارج شدن از شمولیت ماده 141 قانون تجارت می شود.

وی ادامه داد: تجدید ارزیابی دارایی موجب اصلاح قیمت سهام شرکت ها می شود بنابراین عدد درج شده بر روی تابلوی معاملات هم با تعدیل قابل توجه ای روبه رو است که فارغ از بحث بنیادی و سود آوری تاثیر روانی بر روند معاملات می گذارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانیان تاکید کرد: اگر متغیرهای خارجی و داخلی تاثیر گذار بر بازار مانند تنش های سیاسی، نوسان نرخ کالاها، نوسان نرخ ارز و... در محدوده های فعلی بمانند باید گفت قیمت سهام با آنها تطبیق یافته است و فعلا بازار با نوسان خاصی روبه رو نمی شود مگر اینکه یکی از متغیرها که شاید تغییر نرخ ارز مهمترین آن باشد با تغییر جهت و برایند مثبت پیش رود.

کدیور با توصیه به سرمایه گذاران بورس گفت: موضوعی که همیشه در تالار معاملات وجود دارد شایعات است که سرمایه گذاران نباید اسیر این موضوع شوند و خرید و فروششان را بر این مبنا انجام دهند، بهتر است سبدی متشکل از سهام، گواهی سپرده سکه، صندوق با درآمد ثابت تهیه کنند و وزن سرمایه گذاری هر کدام را با توجه به ریسک پذیری خود تعیین کنند. طبیعتا هر چه فرد ریسک پذیر تر باشد می تواند دارایی های ریسکی تر داشته باشد و در غیر این صورت سبد خود را با اوراق یا صندوق درآمد های ثابت پر کنند.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه صنعتی تا پایان سال بازدهی بیشتری خواهد داشت، گفت: هم اکنون صنعتی را نمی توان نام برد که چند ماه پیاپی بازدهی مثبتی داشته باشد، ممکن است نهایتا چند روز یک یا چند صنعت نوسان داشته باشد بنابراین با فرض ثبات متغیر های تاثیر گذار بر بازار، روندکلی به شکل فعلی ادامه خواهد داشت.

برچسب ها
اخبار مرتبط

«ثغرب» عملکرد 6 ماهه خود را منتشر کرد

اکوبورس: شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۲۱ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۶۵ ریال اعلام شده بود، از کاهش ۶۸ درصدی برخوردار بود.

۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

خبر خوش بنیاد مستضعفان برای پژوهشگران

اکوبورس: مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیادمستضعفان گفت: شرکت‌های دانش بنیان و هسته‌های پژوهشی که بتوانند شبکه مسائل بنیاد و صنعت کشور را حل کنند؛ مورد حمایت بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرند.

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

تبعات شکاف قیمتی بین قراضه و آهن اسفنجی

اکوبورس: مدیر فروش فولاد خراسان گفت: شکاف قیمتی بین قراضه و آهن اسفنجی باعث شده که شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی که مازاد تولید دارند، تمایلی به فروش این مواد اولیه نداشته باشند چرا که خودشان تولیدکننده فولاد هستند و باید قراضه را با اختلاف نرخ بالاتری خرید کنند. این در حالی است که در چند سال گذشته نرخ آهن قراضه پایین تر از آهن اسفنجی بوده است.

۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب

آغاز فروش محصولات «ایران‌خودرو»

اکوبورس: گروه صنعتی ایران خودرو به منظور جلب رضایت مشتریان خود، روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه امسال برنامه فروش اعتباری ۲ محصول خود را از ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد کرد و مشتریان می‌توانند در این شرایط فروش یکی از دو خودروی پژو ۴۰۵ مدل SLX و یا خودروی پژو پارس موتور TU۵ را خریداری کنند.

۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!