صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۳:۱۵ ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

واعظی: رئیس جمهور چیزی نگفتند که برخی برآشفته شدند

اکوبورس: رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر اینکه رییس جمهور از مبارزه با فساد استقبال می‌کند، یادآور شد: اما مقابله با فساد در همه دستگاه‌ها و نهادها و قوا باشد.
واعظی: رئیس جمهور چیزی نگفتند که برخی برآشفته شدند

به گزارش اکوبورس، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور در سفر استانی به یزد اظهار کرد: آنچه رئیس جمهور گفت جدید نیست. اگر یاد همه ما باشد یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور مبارزه با فساد بوده و وی تاکید کرده است که در این زمینه هیچ خط قرمزی ندارد و انصافا در این شش سال هم بر روی قول خود ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: آنچه رئیس جمهور درباره اقلام بزرگ فساد مخصوصا دو میلیارد دلار مطرح کرد، چندین بار گفته شده است. حتی رئیس جمهور در شورای عالی امنیت ملی هم آن را مطرح کرد و طیب نیا وزیر وقت اقتصاد اطلاعات آن را به قوه قضائیه برای پیگیری فرستاد.

واعظی: رئیس جمهور چیزی نگفتند که برخی برآشفته شدند / چرا این موضوع را به موضوع برادر رییس جمهور ربط می‌دهند؟ / گفته شده طبری ۱۶ سال فساد داشته، اما مدت هاست هیچ اطلاعی از وی نیست

واعظی با بیان اینکه دولت از مبارزه با فساد استقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور می‌گوید که این مبارزه باید برای همه بخش‌ها، قوا و نهادها باشد و نمی‌شود فقط با فساد در دولت مقابله کرد. این بدان معنا نیست که با فساد در دولت مبارزه نشود. با فساد در دولت هم باید مقابله شود. در قوه قضائیه هم باید مقابله شود. اخیرا گفتند پنج، شش قاضی فاسد اخراج شدند اما این حق مردم است که بدانند چه فسادی رخ داده است و محاکمه این قضات کجا انجام شده است. گفته شد که طبری 16 سال فساد کرده است اما مدت‌هاست هیچ اطلاعاتی از وی نیست. موارد دیگری هم وجود دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: صحبت رئیس جمهور روشن است. او می‌گوید از مبارزه با فساد استقبال می‌کنیم اما این باید در همه دستگاه‌ها باشد و خط و خطوطی برای آن وجود نداشته باشد. ما فکر می‌کردیم قوه قضائیه از این صحبت‌های رئیس جمهور استقبال می‌کند زیرا در راستای سیاست‌های رئیس قوه قضائیه است، اما برخی برآشفته شدند و این صحبت‌ها را به انتخابات مجلس یا برادر رئیس جمهور ربط می‌دهند اما اینها چه ربطی به هم دارد. اگر رئیس جمهور می‌خواست درباره برادرش صحبت کند از قبل صحبت می‌کرد نه الان که همه چیز تمام شده است. همان کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند دو قطبی ایجاد می‌کنند. این فضایی که مخالفان به راه انداخته‌اند هیچ مبنایی ندارد. همه باید با فساد مقابله کنیم. نه اینکه بگوییم اگر مبارزه با فساد از زبان کسی گفته شود، درست است اما اگر از زبان دیگری گفته شود، معنای دیگری دارد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیام قالیباف به روسای مجالس جهان

اکوبورس: محمدباقر قالیباف در آستانه روز بین ­المللی بزرگداشت پارلمانتاریسم در پیامی به روسای مجالس جهان با محکوم کردن نیات و اقدام تحریک آمیز و خصمانه رژیم اشغالگر قدس در الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، بر تحرک هرچه بیشتر مجالس کشورهای اسلامی جهان در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تأکید کرد.

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!