سرپرست وزارت تعاون:
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته های حمایتی اقشار آسیب پذیر پس از مشخص شدن جمعیت تحت پوشش و مبلغ ریالی آن، تا هفته آینده نهایی می شود.
بسته های حمایتی اقشار آسیب پذیر تا هفته آینده نهایی می شود

به گزارش اکوبورس به نقل از ایران اکونومیست؛ «انوشیروان محسنی بندپی» امروز (چهارشنبه) پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در هفته جاری جلساتی برای بررسی این بسته ها در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اجتماعی مجلس تکمیل و بحث های کارشناسی آن در دفتر معاون اول رئیس جمهوری انجام شده و به احتمال زیاد تا هفته آینده نهایی می شود.
وی بیان داشت: بر پایه بررسی ها، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و اقشار نیازمند دریافت این سبدهای حمایتی - اجتماعی مشخص هستند و افراد نباید به پیام هایی که در فضای مجازی برای مشخص شدن تخصیص بسته ها بر اساس کد ملی ارسال می شود، توجه کنند.
محسنی بندپی خاطرنشان کرد: اگر نهایی شدن این بسته ها زمانبر شده، به دلیل آن است که می خواهیم بررسی ها به دقت و عدالت نزدیک باشد.

** افزایش حقوق مستمری بگیران
وی در ادامه درباره افزایش حقوق مستمری بگیران در سال 98 گفت: در ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه به صراحت اعلام شده که همه ساله حقوق مستمری بگیران تحت پوشش نهادهای حمایتی باید بر اساس حداقل حقوق و دستمزد کار که در شورای عالی کار مشخص می شود، محاسبه و میانگین آن برای افراد تحت پوشش و مستمری بگیران در نظر گرفته شود.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: پارسال میانگین این افزایش نرخ 14 درصد بود.

** تکذیب ورشکستگی صندوق های بازنشستگی
وی همچنین ورشکستگی صندوق های بازنشستگی را تکذیب کرد و گفت: موضوع صندوق های بازنشستگی همراه با مسائل زیست محیطی و آب، جزو مسائلی است که باید برای آنها برنامه ریزی و سیاست گذاری کنیم و اکنون در این صندوق ها تعادل بین تعداد افرادی که حق بیمه پرداخت کرده و آنانی که مستمری می گیرند در حال به هم خوردن است.
محسنی بندپی تاکید کرد: لازم است تا بنگاه های ذیل این صندوق ها به سمت سودآوری، ارتقای بهره وری و خروج از بنگاه داری پیش بروند و کم کم به سمت فرابورس هدایت شوند.
وی تاکید کرد: دولت و صندوق ها باید تدابیری اتخاذ کنند تا صندوق ها از این وضعیت خارج شوند.

نظر شما: