صفحه نخست » بیشتر بخوانید ۰۱:۵۸ ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
سرپرست وزارت تعاون:

بسته های حمایتی اقشار آسیب پذیر تا هفته آینده نهایی می شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته های حمایتی اقشار آسیب پذیر پس از مشخص شدن جمعیت تحت پوشش و مبلغ ریالی آن، تا هفته آینده نهایی می شود.
بسته های حمایتی اقشار آسیب پذیر تا هفته آینده نهایی می شود

به گزارش اکوبورس به نقل از ایران اکونومیست؛ «انوشیروان محسنی بندپی» امروز (چهارشنبه) پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در هفته جاری جلساتی برای بررسی این بسته ها در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اجتماعی مجلس تکمیل و بحث های کارشناسی آن در دفتر معاون اول رئیس جمهوری انجام شده و به احتمال زیاد تا هفته آینده نهایی می شود.
وی بیان داشت: بر پایه بررسی ها، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و اقشار نیازمند دریافت این سبدهای حمایتی - اجتماعی مشخص هستند و افراد نباید به پیام هایی که در فضای مجازی برای مشخص شدن تخصیص بسته ها بر اساس کد ملی ارسال می شود، توجه کنند.
محسنی بندپی خاطرنشان کرد: اگر نهایی شدن این بسته ها زمانبر شده، به دلیل آن است که می خواهیم بررسی ها به دقت و عدالت نزدیک باشد.

** افزایش حقوق مستمری بگیران
وی در ادامه درباره افزایش حقوق مستمری بگیران در سال 98 گفت: در ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه به صراحت اعلام شده که همه ساله حقوق مستمری بگیران تحت پوشش نهادهای حمایتی باید بر اساس حداقل حقوق و دستمزد کار که در شورای عالی کار مشخص می شود، محاسبه و میانگین آن برای افراد تحت پوشش و مستمری بگیران در نظر گرفته شود.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: پارسال میانگین این افزایش نرخ 14 درصد بود.

** تکذیب ورشکستگی صندوق های بازنشستگی
وی همچنین ورشکستگی صندوق های بازنشستگی را تکذیب کرد و گفت: موضوع صندوق های بازنشستگی همراه با مسائل زیست محیطی و آب، جزو مسائلی است که باید برای آنها برنامه ریزی و سیاست گذاری کنیم و اکنون در این صندوق ها تعادل بین تعداد افرادی که حق بیمه پرداخت کرده و آنانی که مستمری می گیرند در حال به هم خوردن است.
محسنی بندپی تاکید کرد: لازم است تا بنگاه های ذیل این صندوق ها به سمت سودآوری، ارتقای بهره وری و خروج از بنگاه داری پیش بروند و کم کم به سمت فرابورس هدایت شوند.
وی تاکید کرد: دولت و صندوق ها باید تدابیری اتخاذ کنند تا صندوق ها از این وضعیت خارج شوند.

برچسب ها ارز ، دلار ، بسته حمایتی ،
اخبار مرتبط

هفت عادت برای هدایت به سمت ثروت

اکوبورس: بسیاری از عادات مالی ما در دوران کودکی ریشه دوانده است. این مایه خوش شانسی برخی از ما، و مایه تاسف بسیاری از ما است. همان بچه‌ ای که هر روز صبح زود در تعطیلات تابستان برای انجام کار چمن ‌زنی خود بیدار می‌شود احتمالا مدیریت موفق فرصت ‌های کارآفرینی سودآور را در مراحل بعدی زندگی نیز آسان ‌تر می ‌یابد. دلیل آن این است که در مرحله ‌ای عادات تبدیل به طبیعت دوم ما می ‌شوند.

۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ادامه مطلب

تاثیر پرداخت‌های خُرد آنلاین بر بهای تمام شده پول

اکوبورس: بخش بسیار زیادی از هزینه‌های پرداخت‌های الکترونیک توسط شبکه بانکی کشور پرداخت می‌شود، که بر هزینه تمام‌شده پول در بانک‌ها اثرگذار است و قیمت خدمات بانکی بخصوص نرخ سود علی‌الحساب تسهیلات را بالا می‌برد.

۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ ادامه مطلب

تاثیر اندک دور جدید تحریم‌ها بر اقتصاد و معیشت

اکوبورس:‌ حدود یک هفته از آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌گذرد. قبل از آغاز این تحریم‌ها و پس از شروع آن اظهارنظرهای مختلفی در مورد آثار احتمالی آن مطرح شد. اما نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که به هر حال تحریم‌های جدید بی‌تاثیر نیست و می‌تواند مشکلاتی را برای اقتصاد کشور و معیشت مردم ایجاد کند. البته می‌توانیم همین اثر کم را هم مدیریت کنیم.

۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ ادامه مطلب

پرونده هفتگی بورس تهران را بخوانید

اکوبورس:‌ در هفته ای که گذشت با وجود افت شاخص کل، شاخص هم وزن با بازدهی مثبت به کار خود پایان داد. کوچ نقدینگی سهامداران از سمت نمادهای بزرگ به سمت کوچکترهای بورسی در این مدت مشهود بود. با این وجود آمار و ارقام تغییر مالکیت هفتگی بورس تهران حکایت از حمایت قاطعانه حقوقی ها از بازار در تمامی روزها دارد.

۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ ادامه مطلب

سبقت قیمتی سهام از سودآوری

شرکت فرآوری زغال سنگ پرورده طبس عملکرد نیمه نخست را منتشر کرد. این شرکت در 6 ماهه نخست سال 97 427 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است. «کپرور» از جمله نمادهایی بوده است که طی ماه‌های اخیر رشدهای پرشتابی را تجربه کرده است. رشدهای افسارگسیخته در شرایطی رخ می‌دهد که اخباری از آزادسازی نرخ زغال سنگ دست به دست می‌شود در حالی‌که به نظر می‌رسد قیمت سهم از خوشبینانه‌ترین حالت بنیادی نیز پیشی گرفته است.

۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.