صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۱:۴۷ ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

الگوی جدید برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران

اکوبورس: نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به جلسه روز گذشته کمیته مزد که به بررسی الگوی جدید برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران پرداخت، گفت: جلسه بعدی کمیته دستمزد آخر همین ماه برگزار می شود.
الگوی جدید برای تعیین رقم سبد معیشت کارگران

به گزارش اکوبورس، محمدرضا تاجیک درباره جلسه کمیته دستمزد در روز گذشته گفت: چارچوبی برای اعضای کمیته مزد برای امسال مشخص شد. از سوی دیگر الگویی مشخص شد تا تعیین عدد و رقم سبد معیشت با چارچوبی جدید تعیین شود.

 وی با بیان اینکه جلسه بعدی کمیته دستمزد پایان همین ماه برگزار می شود افزود: یکی از مباحث مطرح شده در جلسه این بود که سبد معیشت توسط دولت تهیه شود و نمایندگان کارگران و کارفرمایان بر روی آن بحث و بررسی کنند و در نهایت به عددی مشخص در زمینه معیشت کارگران دست یابند.

تاجیک ادامه داد: هدف از این کار این بود که نمایندگان کارگران عدد و رقمی را مطرح نکنند که باعث بحث و بررسی شود. دولت میزان دقیق سبد و معیشت را مشخص کند و سپس سایر شرکای اجتماعی بر روی بررسی دولت بررسی کنند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت:مطمئنا با دست آوردن هزینه زندگی خانوار کارگران میتوان در خصوص دستمزد سال آتی بهتر تصمیم گیری نمائیم.

 انتهای پیام/

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

دلار گران شد

اکوبورس: نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز در حالی اعلام شد که قیمت دلار و یورو ۱۰۰ تومان افزایش یافت و بهای دلار به ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!